Stubbi on ottanut tehtäväkseen lentää ainoaksi jäävällä presidenttikaudella niin paljon kuin ehtii. Edestakaisin lentämisessä ei ole mitään tolkkua. Presidentin tehtävät jäävät hoitamatta kun Stubb kiertää palloa ilman mitään järkevää syytä.
Valtioneuvosto yhdessä oikeuskanslerin kanssa olisi syytä pitää isällinen palaveri lapselliselle presidentille jota kiinnostaa kaikkien muiden maiden asiat kuin Suomen.
Eikö Stubbbin lentoharrastukselle olisi syytä laittaa stoppi?
Anonyymi-ap
4
136
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
Kerrotko ne presidentin lakimääräiset tehtävät?
Olisiko siellä se Suomen valtion ulkosuhteiden hoito ihan ensimmäisenä?
Ja mitä luulet että noilla ulkomaan matkoilla tehdään? - Anonyymi00002
Mitkäs työt jää hoitamatta?
'Et sitten taida tietää presidentin työnkuvaa?- Anonyymi00004
Miten Suomelle voi kuulua maailman kaikkien konfliktien taustajoukkoihin osallistuminen?
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Miten Suomelle voi kuulua maailman kaikkien konfliktien taustajoukkoihin osallistuminen?
Ihan kaikkiinko?
Eipä Suomalaisia näkynyt Islamabadissa Iranin neuvotteluissa?
Presidentti hoitaa valtiovierailut ja kansainväliset kokoukset.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.571778Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt241402- 991052
- 45800
- 87773
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.20589- 28581
- 31523
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56508Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30443