Kertooko helluntailainen Tukholman sotaprofetia...?

Anonyymi-ap

Kumpi voittaa sodan. Suomi vai Venäjä, Amerikka vai Iran helluntaiprofetioissa ?

Toistaiseksi USA on tappiolla

Yhdysvaltain presidentti antoi ymmärtää harkitsevansa vaihtoehtoja kostotoimille Euroopan maita vastaan, mutta ei antanut yksityiskohtia. Lähteiden mukaan Trump teki myös selväksi, että hän halusi Naton ryhtyvän konkreettisiin toimiin mahdollisimman pian Hormuzinsalmen avaamiseksi uudelleen. Hormuzinsalmi on käytännössä pysynyt suljettuna 28. helmikuuta tapahtuneen Iraniin hyökkäyksen jälkeen.

3

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Suomi on saari.
      Kaikki ovat tuontavaraa merikuljetukse kautta. Itämeri on helppo sulkea laivaliikenteeltä.

    • Anonyymi00002

      Helluntailaisen sotilaan hinta.

      Asevelvolliset ovat käytännössä sukupuolen perusteella tuomittuja vankeja ja orjia, ei niiden lihalle voi laskea arvoa, muuta kuin 6 euron päiväraha. Minkinrehukin on halvempaa.

    • Anonyymi00003

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2385
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      69
      1130
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1097
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      658
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      581
    Aihe