Kun Ano herää ja huomaa pettäneensä maansa... Toiseen kertaan, ja tällakertaa se ei ole enää Suomi...
Jaahas, eipä tässä enää montaakaan yötä mene...
Anonyymi-ap
13243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kun Ano herää niin löytää itsensä miinanpolkijana Ukrojen mutaisilta pelloilta ja vaimo saa hyvän tilin lopulta!
Tai sitten "todetaan" loikanneen vihollisen puolelle ja olevan maanpetturin, eikä mitään korvauksia sen vuoksi makseta🤣
Useimpia 'kadonneita tai loikanneita' ei pystytä tunnistamaan ilman dna testiä, eikä kaikista löydy edes siihen tarvittavaa materiaalia. Ei siis korvauksia.
Aloittaja rakastaa anoa ja aunusta.
Liikuttavan kiinnostunut olet hänestä ja hänen asioistaan.
Minäkin olen kiinnostunut, eikös Ano itse nimenoamaan halua näkyvyyttää somevideoillaan.
Livestriimi Ukrainan rintamalta miinapolkemishommissa olisi Anolta päräyttävä teko. Ja eikös se toimisi todisteena niille rouvalle maksettaviile korvauksillekin?
Jos joutuu persuistakin lähtemään niin silloin on todella pohjalla
No mutta eihän se siihen jäänyt vaan perusti oman ValtaKuuluuKansalle puolueen ja hän sai siitäkin potkut se kyllä jo pohjien pohjat buliveijari anolta hän esim. vaihto lennosta nimen ennen potkujaan ValtaKuuluKritukselle puolueeksi iloitamatta sitä muille puolueessa. Noh nyt anosta ValtaKuulukinKremille.
Onko aloittaja sitä mieltä, että suomi on itsenäinen maa.
Kuuluuko itsenäisyyteen, että maan asioita päättävät muut, kuin maan päättäjät ja maassa asuvat ihmiset.
Suomi ei ole mikään itsenäinen maa, eu, länsi ja nato määrää suomea koskevista asioista.
Muistahan väistellä droneja :-)
Kyllä olen aloittajana sitä mieltä, että Suomi on itsenäinen maa.
Ja että Anon maanpetturuus toistuu, ryssis täl kertaa...
Kyllä on. Ennen ei oltu sillon oli yaa sopimus ja suomi oli neuvostomaaa poliitikkoja myöden.
Sen näkee pitkässä juoksussa. Jos Ano pärjää venäjällä, pärjää missä vain.