Unkari vapautui tänään persuvallasta. Paikallinen persupuolue sai kunnolla turpiin.
Vuoden päästä Suomessa tapahtuu sama. Sitä odotellessa......
Vuoden päästä Suomessa tapahtuu sama. Sitä odotellessa......
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Orban oli puhdas sosdem!
Onko se äärioikeistolainen populisti kuollut ?
Orban on persu. Sen tietää jo siitä, että hän pettää ja valehtelee aina sekä palvoo Putinia ja Trumppia.
"Sen tietää jo siitä, että hän pettää ja valehtelee aina sekä palvoo Putinia ja Trumppia"
Eli toimisi samalla tapaa kuin äärivihervasemmistomme!!??? Onpas outoa!!
Outoa on vain ja ainoastaan tuo täysin järjetön väittämäsi. Koulusivistys jäi vähiin vai valehtelet silläkin uhalla, että teet itsesi naurunalaiseksi?
Laitapas yksikin esimerkki, missä vihervasemmisto olisi tukenut persujen aateveljiä Putinia ja Trumpia?
18.4.2027 on PS:n muistopäivä. Hyvästi PS.
Toivottavasti on niin. Persupainajaisen on jo korkea aika päättyä.
Persujen kannattaisi antaa vaalikampanjansa hautaustoimiston hoidettavaksi. Lopputulema kun on puolueelle vääjäämätön.
Persuleirissä alkoi itku ja hammastenkiristys
peruSS puoluetoimistolla suruliputus koko viikon?
Varjele luoja
Ihmislasta!
Persujen poppooseen
Joutumasta!
Pidä meidät
Ihmisyydentiellä!
Toivoa silloin
On vielä!
Tänään juhlitaan persutyrannian loppua.
Jep, anna meille kommunismin opit ja kurita omistavaa luokkaa veroilla sekä maksuilla.
Tuo maailmalta kärsineet ihmiset tänne turvaan, me annamme heille toivoa paremmasta elämästä.
Me jakaamme siunaantuneet rikkaudet puutteessa eläville. Nämä velkaongelmat on omistajien valehteluja. Vuosi vielä ja vapaus koittaa vaalien jälkeen, rajat avautuvat ja RAHAA on.
Kylläpä.persua harmittaa! Harmitiharmitiharmiti. Ilo seurata kun sun pihlajanmarjat happani.
Unkari heittäytyi tuhoonsa, ja vei oikeastaan toivon myös muulta EU;lta asioiden muuttumiseen ilman suurta sisällissotaa.
Suomen Sisu ja ikävät sattumat
https://sitvasfi.wordpress.com/2020/05/11/toimenpide-1-20-suomen-sisu-ja-ikavat-sattumat/
Unkarista tuli vain Brysselin mafiaan sidottu jees-maa. Täysin EU-vallan alainen.
Persun kaipuu ryssän syliin on ällistyttävää.
Ei liity sen enemmän Persuihin kuin ryssäänkään. Pääsääntöisesti Unkarin ja Unkarilaisten tappio.
Ihmetellä täytyy persuja miten h-tissä ne ajattelee no ajatteluunhan tarvittaisii. Aivot persuilla ne on kyllä hukassa.
Ja milläköhän tavalla? Eiköhän tappion kokeneet vain ja ainoastaan Orban ja korruptiivinen hyvä veli-piirinsä. Varkaita valtion kirstulla.
Trump, putin, orban ja persut. Samaa rys-porukkaa.
tynkkikset ym. pyrkii tuhoamaan todisteita venäjäagentuureistaan??
ovatko persut johtaneet yksin maata noin pitkään ? eli vertaat persuja yksinvaltiuteen
kerrankin pääsivät eduskuntaan niin ihan kokoomuksen kakkospuolueena niin miten persut ovat sanelleet suomen tekemisiä melkein 20v ???
Mielenkiintoinen ajatus, jos Minna Koskela menee Venäjälle niin otetaan juhlavasti vastaan.
Jos Jussi Halla-aho menee Venäjälle niin laitetaan kalterien taa.
Kumpi puolue on Venäjämielinen?
Kuka Minna Koskela? Persu ei typerämpää väittämää enää keksinyt? Jos tarkoitat Minja Koskelaa, niin Putinhan järjestäisi takuulla hänelle "hotellimajoituksen" siperialaisessa vankilassa. Persujen aateveljenä. Eiköhän siinä olisi ainakin persuilla aihetta juhlaan?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005632649.html
Me persuissa ei rekisteröi niin tarkkaan noita kommunistejä ja sitäpaitsi Minnaksi sitä sanottiin koulussa.
Sitten joku puolueleiri Venäjällä ja nimi muuttui, kun se kuulemma sopi paremmin venäläiseen kulttuuriin.
jep
Putin rakastaa persuja. Eikä syyttä.
ai että osti 2019 reveniota tai muita velkarahalla raketoituneita ja myi kahden vuoden päästä huippuhinnalla ?
tai osti asuntoja ja vukrasi niitä 1994 ja myi kaiken pois 2021 , oli se vaan hienoa aikaa ???
onneksi muutin hampurista 1943 keväällä toiseen kaupunkiin sen keskustasta 🤣🤣🤣