Mitä mieltä olet lapsista.
Minusta ne ovat rehellisiä ja niiltä saa palautetta.
Minusta ne ovat rehellisiä ja niiltä saa palautetta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Minulla on tapana kertoilla heille kummitusjuttuja
ja naureskella kun he kiljuu kauhusta :)
Onhan ne kivoja niin kauan kun ne ei ole omia, ja eivät käy mun luonani kylässä,pysyvät vaan omissa nurkissaan.
näin on!
kunhan eivät ole omiani, ja tottelevat.
minä lapsista tykkään,
mutta teko tavasta , siitä minä tykkään vielä paljon enempi!
Vaikka ei tulis niitä lapsia ollenkaan .
Lapset kasvavat eivätkä ole ikuisesti pieniä. on hieno nähdä nassikoiden kehittyvät ja muuttuvan eri ikäkausina.
Lapset on tosi hauskoja, niillä on suoria ja mukavia toteamuksia.
Kukaan ei ole syntyessään paha, lapset on rehellisiä ja hyviä kaikki..
saanut!
Kammottavia, huutavia, kyylääviä penikoita. Ei kiitos. Ampukaa ne kaikki.
Sinutkin olisi pitänyt aikoinaan ampua?
ne on HELVETIN RIIVAAMIA KUSIPERKELEITÄ!
Rehellisiä? Ikään kuin lapset eivät osaisi ollenkaan valehdella vaan vain viattomuuttaan puhuisivat ei-totta?? Ja palautetta heiltä kyllä saa, kritiikkiäkin vallan, viimeistään siinä vaiheessa kun ovat murrosiässä.
Kuitenkin, iästä riippumatta lapset ovat ihania - silloin kun he nukkuvat! (tai muutoin ovat hiljaa ja paikallaan)
Ilman lapsia ei olisi tulevaisuuttakaan. Lapset kasvattavat meitä aikuisia enemmän kuin kukaan. He opettavat meille käytännössä toisen ihmisen huomioon ottamista. Kauhulla ajattelen esim. pomoja, joilla ei ole lapsia. Heistä ei voi tulla koskaan ihmisjohtajaa, joka todella voisi kunnioittaa toista ihmistä. Voihan olla poikkeuksia, mutta naisjohtajissa tämä ainakin pätee. Lapsemme ovat elämämme rikkaus ja rakkaus:)
Minä en pidä lapsista, enkä ikinä halua synnyttää. Hiljaiset lapset ovat siedettäviä, rääkyvät kersat saavat minutkin huutamaan! Useimmiten syy lienee kuitenkin vanhemmissa, jotka antavat lastensa juoksennella kaupoissa oman mielensä mukaan, raahaavat muutenkin ruuhkaiseen kauppaan lastenvaunut mukaan ja antavat periksi lapsien vinkuessa "mä haluuuuuuuuuuuun!!!"-juttuja. Ihmettelen rumien ja allergisten ihmisten halua synnyttää omia lapsia. Adoptoisivat jonkun niistä miljoonista orvoista, jotka ovat vailla rakastavaa kotia. Eipä tulisi Suomeen lisää sisäsiittoisia allergikkoja tai rumia tosisuomalaisen näköisiä kersoja.