Olen käyttänyt 10 vuotta Minulet-pillereitä. Nyt halusin lopettaa, koska haluan tietää ovatko kyseiset pillerit vaikuttaneet halukkuuteen, limakalvojen kostumiseen heikentävästi ja migreeniherkkyyteen. Rezseptin loppuessa en sitä enää uusinut ja nyt olen ollut syömättä pillereitä 5 päivää (normaalia taukoviikkoa laskematta).
Ongelmana ilmaantui nyt päänsärky. Tämä muistuttaa vastaavaa päänsärkyä, kuin taukoviikoillakin, silloin se alkoi aina neljäntenä päivänä. Viimeisen taukoviikon yhteydessä kärsin migreenistä ja nyt sama toistui jälleen neljäntenä päivänä siitä milloin uusi laatta olisi täytynyt aloittaa. Toisin kuin taukoviikkojen migreeniin tähän eivät tehoa migreenin täsmälääkkeet, eivät myöskään tavalliset särkylääkkeet.
Haluasinkin tiedustella, onko muilla ollut vastaavaa oiretta pillerit lopetettuaan ja kuinka kauan ovat kestäneet?
Ongelmana ilmaantui nyt päänsärky. Tämä muistuttaa vastaavaa päänsärkyä, kuin taukoviikoillakin, silloin se alkoi aina neljäntenä päivänä. Viimeisen taukoviikon yhteydessä kärsin migreenistä ja nyt sama toistui jälleen neljäntenä päivänä siitä milloin uusi laatta olisi täytynyt aloittaa. Toisin kuin taukoviikkojen migreeniin tähän eivät tehoa migreenin täsmälääkkeet, eivät myöskään tavalliset särkylääkkeet.
Haluasinkin tiedustella, onko muilla ollut vastaavaa oiretta pillerit lopetettuaan ja kuinka kauan ovat kestäneet?
Vastaukset 2
Vanhimmat
noh,toivottavasti menee pian ohitse. kyllä varmasti meneekin. voimia.
mullekkaan.. mää lopetin pillereiden syönnin n. kaks viikkoo sitten, eikä oo viä ainakaan ilmenny ja käytin niitä 3 vuotta yhteensä. Toivottavasti pääset pian ohi siitä!