Trump on psykoottinen ja hänellä on etulohkon dementia.
Uskoo olevansa jeesus tai joku muu pelastaja.
Haluaa valloittaa puoli maailmaa.
Haluaa että häntä palvotaan ympäri maailman.
https://youtu.be/hWZtInPMrjs
Uskoo olevansa jeesus tai joku muu pelastaja.
Haluaa valloittaa puoli maailmaa.
Haluaa että häntä palvotaan ympäri maailman.
https://youtu.be/hWZtInPMrjs
Vastaukset 32
Vanhimmat
Ja Suomi palvoo.
Suomi ei voi enää perääntyä tässä vaiheessa. Taas tehtiin samat virheet uudestaan kuin viime maailmansodassa.
Näin punikin näkökulmasta.
No mitenkä noin niinkuin meni oikeistolaisen näkökulmasta viime sota?
Persut on samanlaisia
Ylösnousemus on tapahtunut.
Usa on iso tekijä, siellä saa pressa tehdä aika paljon mitä haluaa.. trump sitä käyttääkin.
Trump voi ampua ydinaseita yksin, ilman muiden henkilöiden vaikutusta asiaan. Viime kaudella eräs eversti oli ottanut patterit pois Trumpin ydinasesalkusta jotta ei voinut lähettää ohjuksia matkaan. Luulen että nyt Trump on varmistanut että patterit ovat paikallaan.
,,, kunhan muistaa ensin kuunnella Moskovan ohjeet.
Ei ne moskovasta tule, vaan käskyt tulee suoraan Israelista. Tosiasia.
Ja vaikka Trumpin "hyvää kaveria" Netanjahua ei enää ole, niin silti valta on Israelissa, joku muu antaa sieltä käskyt Amerikalle.
Tuskin laukussa on muuta kuin kivoja värikkäitä nappuloita. Ei muuta.
Valuvika valtiokoneessa. Itsekäs narsisti pääsee pressaksi.
Miksi Trumpin mielenterveydestä puhutaan aina futuurissa. Aivan kuin se olisi odottamassa jossain nurkan takana. Trump on ollut mielenvikainen koko elämänsä mutta tuo mielenvikaisuus on voimistunut, ottanut ylikierroksia ja saanut uusia ulottuvuuksia.
Presidentti Donald Trumpin veljentytär, psykologi Mary Trump, 60, herätti huomiota vuonna 2020 arvioituaan setäänsä paljastuskirjassaan narsistiksi. Vuonna 2024 Mary Trump julkaisi uuden kirjan Who Could Ever Love You, jossa hän käy läpi Trumpin suvun historiaa.
Kirjassaan Mary Trump kertoi, ettei kukaan pitänyt Donaldista hänen varttuessaan aikuiseksi. Ikääntyessä persoonallisuuden piirteet kovettuivat, mutta Mary Trumpin mukaan vihamielinen välinpitämättömyys ja aggressiivinen epäkunnioitus olivat kehittyneet jo taaperoiässä, jotta Donald kestäisi laiminlyöviä vanhempiaan. Mary Trump kuvaili setäänsä ”hyvin häiriintyneeksi mieheksi”.
https://www.is.fi/viihde/art-2000011775862.html
Joo mutta nyt puhutaan siitä kun henkilö sekoaa täysin hullujenhuonekuntoon, trump on juuri nyt siinä pisteessä.
Trump on ollut hullujenhuone kunnossa50 vuotta.
Ihan oikeasti, seuraa näitä uutisia mitä tulee suoraan amerikasta. Tilanne on ihan oikeasti todella kylmäävä tällä hetkellä. Ei ole mistään vitsailusta kyse.
Kuuntelen ja katselen kaikki uutiset ja luen kaikki lehdet ja katson ajankohtaisohjelmat ja dokkarit. Teen sen joka päivä ja olen Trumpista ja maailmantilanteesta varsin hyvin kartalla.
niin varmaa joo....
Trump on antikristus.
Niitä tulee lisää lopun aikoina!
Pääasia, että bensa on halpaa ja rivitanssit raikaa.
Trump pitäisi nukuttaa pois. Turha aiheuttaa mitään kipuja.
Sama vaiva tuntuu olevan venäjällä, pohjois-koreassa ja myös valko-venäjällä oireita ilmennyt...
Täyshullu sekopää ja megalomaaninen supernarsisti.
Odotan vain että koska se vaatii Yhdysvaltojen nimen vaihtamista Trumpistaniksi ja itsensä nimittämistä Trumpistanin elinikäiseksi Keisarikuninkaaksi.
Kroppa ja Nuppi pettää yhtäaikaa!
Psykiatrit ilman rajoja voisivat jo antaa lausunnon Trumpista.
No nyt olet just asian ytimessä hyvä !
Kuten toinen seniili. MR PUTIN
Kyllä se dementtia on joka lohkolla sen päässä.
Lewyn kappaletauti on yksi diagnoosivaihtoehto.
Näkihän Iranin neuvottelijoita neuvotelemassa, joita kukaan muu ei nähnyt.
Dementikoilla on ollut aina harhoja ja pakkomielteitä.