Yhdysvaltojen presidentin kautta on vielä 2 vuotta ja 9 kuukautta jäljellä. Jos sinun olisi pakko valita kumpi noista kahdesta jatkaisi loppukauden niin kumman valitsisit ja millä perusteella?
Trump vs Vance
Anonyymi-ap
14159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Miksi Vance muutti oikean sukunimensä, Bowman?
Jaska on todennäköisesti enemmän järjissään, mikä ei ole paljon sekään. Hän on kuitenkin mahdollinen presidenttiehdokas ja vähemmän sotahullu kuin pomonsa, joten hänen sopisi hyvin näyttää ilmeinen kyvyttömyytensä tässä loppukautena. Markohan on tästä Donnien peesaajaparista selvähkösti älykkäämpi.
Molemmat ovat yhtä huonoja vaihtoehtoja Euroopan ja Naton kannalta. Vance ei kyllä sekoile ja rähjää niin pahasti kuin Trump. Ottaisin riskin ja vaihtaisin Vancen Trumpin tilalle.
En kumpaakaan. Valitsisin Hegshethin tai uudet vaalit.
Sinulta jäi aloitus osittain ymmärtämättä ja Hegseth on aivan jäätävä tomppeli. Ehkä Trumpiakin pahempi.
Hyvä kroppa. Trump on sekasin ja pönäkkä.
Trump on pienempi paha . Ex narkkari Vance on erittäin äärioikeistolainen ja erittäin natsimielinen . Vance ei ehkä kyllä niin sotisi ulkomailla ,, mut USA laisia ajatellen .
Parempi kun USA ilman sisällissotaa hajoaisi muutamaan tai pariin itsenäiseen valtioon . Olisi maailmallekin parasta .
Ei kumpikaan, molemmat vois taluttaa navetan taakse kiireen vilkkaa.
Voiskohan osavaltioiden kanssa suoraan tehdä sopimuksia?
Ihan sama kuka tulee vaikka ei olisi kumpikaan tarjotuista. Maahan ei yksinkertaisesti voi enää luottaa. Valitettavasti.
Katsotaan uudestaan sukupolven tai kahden kuluttua.
Vance, koska olisi heikko johtaja. Maga-liikeen jumala on Trump eikä häntä voi korvata. Myöskään senaatin reppulit eivät olisi välttämättä kovin uskollisia Vancelle.
Miten noista kahdesta edes pystyy valitsemaan vähemmän vaarallisen?😂
Sairus Vääns, oppi-isä.