suuret ikäluokat halutaan abortoida?

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/47ecc76a-945e-44dc-bf7d-2f1f54ab95c5

Natsimeininkiä valtiolta, tulee halvemmaksi kun eivät herää henkiin.
6168
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Evoluution kannalta ei yksilön ole enää tarpeen elää sen jälkeen kun se ei enää lisäännyt eikä huolehdi jälkeläisistään. Se on täysin turhaa aikaa eikä vie lajia millään tavalla eteenpäin. Evoluutio siinäkin asiassa kehittänyt ihmistä päin honkia, rytmin pitäisi olla nopeampi sekä kuolema tulla nopeammin sen jälkeen kun ihminen ei enää lisäänny. Evoluutiolla ei ollut ihmisen kanssa oikein ajatus mukana touhussa.

Äänestä
  • Evoluutio on valhetta lajiutumisen osalta.

    Äänestä

  • evoluutijo ei ajattele, mutta jumalaton toistaa valhetta kuin papukaija kuin rikkomustaan salaamaton järjetön, jonka pelto on jäänyt viljelemättömäksi, mutta vilpillisesti sanoo sen viljellyksi on itselleen tulevaksi jo tuhon aiheuttanuksinut ,jolle kuolinpäivä on ansaksi poispääsemättämäiseksi, siksipä ovatkin aikanaan päivän viel paistais sanotut sanakset kuin kultaomenija hopemaljaksessa, kun yö saapuu ja maan päällinen vajellus solakkaasti ja henkitys pintaistuestujen lopuksessa on niin ei sammu hänen lanppunsa ja nauraa ikuisuutta aatellessaan, jossa hänellä on autuas osansa uuves kropas, kussa sieluns ja henkens on, jumala kun uuven ruumiin kykenee ja haluaa hänekselle antaa, sillä ihmisen sielu ja ruumis haluaa/rakastaa asua ihmiselle Jumalan luomassa ruumiissa.

    Jumala viisaana tietää ihmisen haluavan asuksijaa ruumiillisessa ja sen toteuttaa , sillä Jumala on rikas antaja Luojana, uusijen ruumiijen ihmisille laupijaana lahjoittajana

    Herran rakastama ja rankaisema iloinen rauhan polun neuvokkuuves kulkevainen Herraan luottavaksiva vajeltaja, jonka jalka ei oo jäänyt ansaan kiinni,

    Selef Urge

    Äänestä

Sota ja myrkkypiikit tappavat.

Äänestä

Sota ei ole Jumalan ase, vaikka jotkut saattavat niin kuvitella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/47ecc76a-945e-44dc-bf7d-2f1f54ab95c5

Natsimeininkiä valtiolta, tulee halvemmaksi kun eivät herää henkiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu