Niin on, sanon minäkin!
Vesi on liian halpaa!
6
148
Vastaukset
- Anonyymi00001
Se tulee nousemaan 5 kalliimmaksi!
- Anonyymi00002
🤫🤫🤫🤫🤫🤫🤫🤬
- Anonyymi00003
Se on elintärkeä perushyödyke. Ehkä putkiston uusimiseen ym. voisi käyttää myös verovaroja. Ei tarvitsisi ihan kaikkea ottaa asiakasmaksuissa. Voisi olla joku kulutusraja. Jos menee kulutus jonkun tietyn rajan yli, niin silloin otettaisin hieman enemmän maksua ylimenevää kuutiota kohden.
Valtion täytyy pitää kaikki tärkeät asiat omassa vallassaan ja toimia kansan parhaaksi. Voi olla, että sekin tulee eteen, että sähköverkot on pakkolunastettava valtiolle, oikeudenmukaisella pakkolunastushinnalla toki. Koska tuntuu, että kansalaiset todella kärsivät päättäjien tekemistä virheistä, kun on sähköverkot myyty joskus kansainväliselle sijoitusyhtiölle. Sähkö, vesi, lämpö ovat niitä, joita täytyy varjella, jotta ne pysyisivät kohtuuhintaisina kansalaisille.
Kaikkea hyvää!
Kaikkea hyvää!- Anonyymi00004
Veikkaan, että vesi tulee maksamaan 50 v päästä enemmän kun bensa tänä pv...koska se on vähenemään päin maailmasta!
- Anonyymi00005
suomessa on yllinkyllin vettä , mutta ei öljyä , kumman valitsisit ?
sehän riippuu aina ajasta menneisyydessä ei olisi , kuin itsensä öljyyn sotkenut 🤣
100v kuluttua valitaan vesi sillä fuusiolla siitä saa aivan järjettömästi energiaa
kaikki on kiinni ajoituksesta - Anonyymi00006
Jeesuksen aikaan vesi oli kuulemma niin halpaa, että se piti muuttaa viiniksi. Siinä on se niksi.
- Anonyymi00007
Mikä Raamatun kohta se oli
Vesi viiniksi
Koti bileet vappuna
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1852680Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 73921
- 64921
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239809Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708