Venäjä romahtaa muutamassa päivässä ja korkeintaan parissa viikossa. Merkit ovat olleet selvästi nähtävinä yli neljä vuotta.
Venäjän luhistuminen on alkanut
43
360
Vastaukset
- Anonyymi00001
Voipi tulla jotain sisäsotaa . Pakolaisaalto Suomeen . Äkkii ne maamiinat rajamettiin .
- Anonyymi00019
Maamiinat paikoilleen ja konekivääripesäkkeitä tiheään pitkin rajaa ja
lupa ampua kaikkea, mikä lähestyy rajaa.
- Anonyymi00002
Rusnyat on menossa kivikaudelle ja eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan
- Anonyymi00003
Rusnyat on vaan rusnya
- Anonyymi00004
kuulin että huomenna taas ystävyys öljyputket aukeaa unkariin ja slovakiaan nyt kun se 90 miljardin laina on hyväksytty ( tais olla 90 miljardia laina + lukuisia miljardeja ilman lainaa jotenkin muistan että yli 100 miljardia kilahtaa zelen pankkitilille niin nyt ollaan iloisia )
- Anonyymi00015
Zelenskyi on narrannut näitä hölmölämme päättäjiä ja jopa eduskunnassa on hihkuttu seisten hurraata ukranalaisille.
Anonyymi00015 kirjoitti:
Zelenskyi on narrannut näitä hölmölämme päättäjiä ja jopa eduskunnassa on hihkuttu seisten hurraata ukranalaisille.
Zelenskyi onkin omaa maataan puolustava sankari. Putin Kalsarimyrkyttäjälle eduskuntamme ei ole hurrannut eikä tule hurraamaan koskaan.
- Anonyymi00033
Anonyymi00015 kirjoitti:
Zelenskyi on narrannut näitä hölmölämme päättäjiä ja jopa eduskunnassa on hihkuttu seisten hurraata ukranalaisille.
..eikös se ollut duuma , se teidän joo-mieskerhonne ? Enkä usko että olisivat uskaltaneet ukrainalaisille hurrata ...
- Anonyymi00006
Ja taas Venäjä romahtaa, heti maanantaina...
- Anonyymi00007
Aloittaja tulee romahtamaan aikaisemmin kuin Venäjä. :D
- Anonyymi00008
Hänellä ne merkit ovat olleet nähtävillä selvästi yli neljä vuotta. Tai no jos hän ja näkijät ovat olleet kännissä, niin kukaan ei oo nähny mitään. :D
- Anonyymi00011
Niin. Jonkinlainen venäjä jää vielä putinin jälkeenkin.
Valitettavasti. Anonyymi00011 kirjoitti:
Niin. Jonkinlainen venäjä jää vielä putinin jälkeenkin.
Valitettavasti.Maa-alue jää.
Se on sitten toinen juttu, miten se tulee jakautumaan, itsenäistyvien valtioiden kesken.
- Anonyymi00009
...onhan niitä , hartaita toiveita ja asiallisia unelmia .. vaan aina sinne on joku diktaattori , hirmuhallitsija ja ahne diktaattori löytynyt .. Noilla Suomen menettämillä alueilla näkee sen kansan ja yhteiskunnan todellisen luonteen , kaikki on sotkettu , saastutettu ja pilattu , kuin rakkikoiran saalis , itse ei syö , toiselle ei suo ..
- Anonyymi00010
Ei noin matalatasoinen voi edes romahtaa. Paskakasa vain haisee ja painuu.
Venäläiset, orjakansa ovat sitäpaitsi syntyneet kärsimään, loputtomasti. - Anonyymi00013
Kävipä niin tai näin - Venäjä pysyy meidän riesana jatkossakin.
- Anonyymi00014
Olemme kuulleet tätä lorua jatkuvasti, että Venäjä romahtaa muutamassa viikossa, mutta tuosta ei ole ollut mitään totuutta.
Mitään merkkejä Venäjän luhistumisesta ei ole, ja venäläisillä menee paremmin mitä täällä hölmöläisillä, kun koko maa on jo täysin lamassa.Varmasti. Alle 700 euron mediaanipalkka on jotain mistä me Suomessa voimme vain haaveilla. 😏
- Anonyymi00016
Repe_RuutikaIlo kirjoitti:
Varmasti. Alle 700 euron mediaanipalkka on jotain mistä me Suomessa voimme vain haaveilla. 😏
Mutta myös varsinkin maaseudulla hintataso on matala. Pietarissa ja Moskovassa hintataso on korkeampi, mutta niissä asuu paljon myös todella rikkaita ihmisiä.
- Anonyymi00025
Juuri näin. Venäjä on vahva.
Avaus oli parodiaa, mutta natohörhöt ottivat sen todesta.
Ap
No ei romaha, mutta parissa vuodessa voi jo romahtaakin.
Vaikka yllättäenhän autokratiat usein sortuvat.- Anonyymi00017
Venäjllä kaikki tapahtuu nopeasti. Ei Nevostoliiton kaatumistakaan osattu odottaa, vaikka maassa oli ihan jo nälänhätä. Niin vain se systeemi kupsahti.
Putinin diktatuurilla on kaikki samat mahdollisuudet, kun rahat lopulta käyvät niin vähiin, että kansan ja eliitin sietokyky tulee vastaan. Putinilla ei ole muuta ideologiaa kuin hän itse, eikä seuraajaa, joten jonkinlainen valtataistelu lienee väistämätön. - Anonyymi00018
Käytännössähän se on jo romahtanut, sotateollisuus vielä pyörii mutta kaikki järkevä toiminta on jäissä.
Sotateollisuus taas syö Venäjän omaa häntää koko ajan. - Anonyymi00020
Neuvostoliiton romahdus johtui suurelta osin heikosta presidentistä, mutta Putin on vahva johtaja.
Putin Kalsarimyrkyttäjä on heikko ja pelkuri. Siksi hän joutuu mm. rajoittamaan ja sensuroimaan mediaa ja internettiä.
- Anonyymi00023
moloch_horridus kirjoitti:
Putin Kalsarimyrkyttäjä on heikko ja pelkuri. Siksi hän joutuu mm. rajoittamaan ja sensuroimaan mediaa ja internettiä.
Pitäisikö Venäjällä olla tiedonvälitys yhtä vapaata kuin se Ukrainassa on?😂
Anonyymi00023 kirjoitti:
Pitäisikö Venäjällä olla tiedonvälitys yhtä vapaata kuin se Ukrainassa on?😂
No sehän olisi mainio alku. Ukrainan sijoitus maailman lehdistönvapaudessa on 62. ja Venäjän on 171.
https://rsf.org/en/index- Anonyymi00026
moloch_horridus kirjoitti:
No sehän olisi mainio alku. Ukrainan sijoitus maailman lehdistönvapaudessa on 62. ja Venäjän on 171.
https://rsf.org/en/indexSe on ollut joskus hyvinä aikoina, nyt natsien aikakaudella ja sodan aikana sensuuri on tiukkaa.
Anonyymi00026 kirjoitti:
Se on ollut joskus hyvinä aikoina, nyt natsien aikakaudella ja sodan aikana sensuuri on tiukkaa.
Venäjän sijoitus on heikentynyt vuosi vuodelta, koska Putin Kalsarimyrkyttäjä muuttaa Venäjää natsi-Saksan kaltaiseksi fasistiseksi diktatuuriksi. Tuo linkkini listaus on viime vuodelta.
- Anonyymi00021
Molok, repe ja divari ilmestyivät samalla kellonlyömällä palstalle...johtopäätös?
- Anonyymi00024
Tarkastetaan tilanne muutaman vuoden päästä. Veikkaan että on edelleen alkamassa.
- Anonyymi00027
Olin Putinin kannattaja ja minulla oli Putin tatuointi olkavarressa.
Nyt en enää ole ollut Putinin kannattaja koska hän tappaa ihmisiä koko ajan.
Poistin tatuoinnin käsivarresta ja teetin perseeseen uuden. Hauskakin se on, pyöreä ryppysuu Vladimir.
Kaikki haluavat nyt nähdä sen. - Anonyymi00028
Venäjä hävisi sodan jo neljä vuotta sitten. Kukaan ei vain tunnusta sitä. Venäjä on siitä lähtien vetäytynyt jatkuvasti.
Venäjän tappiot ovat 100000 kuukaudessa. Ukrainan 10. - Anonyymi00029
Venäjän talous on todella huonossa kunnossa ja se vie pohjan pois maan tulevaisuudelta.
Jossain vaiheessa lähitulevaisuudessa oligarkit ja suurtalous liittoutuvat ja vetävät mukanaan armeijan syrjäyttämään Vladimir Putinin.
https://www.verkkouutiset.fi/a/ruotsin-tiedustelujohtaja-100-dollarin-oljy-ei-pelasta-venajan-taloutta/- Anonyymi00030
Tärkeintä olisi syrjäyttää Zelenkyi hän tapattaa kansaansa välittämättä mistään muusta kuin avustuksista mitä Eurooppa hänelle jakaa.
Anonyymi00030 kirjoitti:
Tärkeintä olisi syrjäyttää Zelenkyi hän tapattaa kansaansa välittämättä mistään muusta kuin avustuksista mitä Eurooppa hänelle jakaa.
Hevonpaskaa, tiltu. Ukrainalaisia tapattaa Venäjän diktaattori Putin Kalsarimyrkyttäjä.
- Anonyymi00034
moloch_horridus kirjoitti:
Hevonpaskaa, tiltu. Ukrainalaisia tapattaa Venäjän diktaattori Putin Kalsarimyrkyttäjä.
1000 kappaleen erissä nuo ukrot näyttää viimeisen kotimatkansa taittavan, ihan kylmäkuljetuksena.
- Anonyymi00032
No katsotaan kahden viikon päästä et puhuitko potaskaa...
- Anonyymi00035
Prosessia kannattaisi kutsua mieluummin näivettymiseksi. Venäjän "luhistumisen" seuraaminen on samankaltainen tapahtuma kuin maalin kuivumisen seuraaminen. Moni on kärsimätön ja välillä voi loppua usko että ei se kuivu koskaan. Mutta kyllä se kuivu. Malttia! 😊
- Anonyymi00036
Lyhyesti: Venäjä hyökkäsi laittomasti 24.2.2022 Ukrainaan!
Sodan syy: Putin uskoi hetken olevansa ”uusi Pietari Suuri” ja nyky-Venäjällä olevan pyhä tehtävä palauttaa takaisin tsaarin ajan ulkorajat (joiden sisalle myös Suomi mahtuu!). Niinpä hän aloitti sodan ja valitsi ensimmäiseksi kohteeksi Ukrainan. Neljän vuoden sotimisen jälkeen vaikuttaa tehtävä ylivoimaiselle Venäjän resursseille!
TÄMÄN PITI OLLA VASTA ALKU!
PUTIN TULEE JÄÄMÄÄN HISTORIAAN MIEHENÄ, JOKA LOPULLISESTI ROMAUTTI VENÄJÄN!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1862733- 1642539
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182247Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612084Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591454Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051440Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2261183Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931148Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701083