Miksi mamujen loma - asunnot eivät vaikuta toimeentulo tukeen ?

Suomalaisella vaikuttaa ihan kaikki
5182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Väestönvaihto on suoritteilla. 16 % suomessa punkkaavista on jo etnisiä ulkomaalaisia. Vuoden 2050 paikkeilla yli puolella ns. suomalaisista on ulkomaalaiset sukujuuret.

Äänestä

Sisko kun urpoja kokoomus ja perseet suosii mamuja ja haluaa niitä lisää

Kuka muu huåyötyy makuista kuin oikeisto

Me köyhät vaan maksetaan niiden kotoustus ja sitten ne ostaa kaupoista meidän verorahalla ja kauppiaat tienaa meidän verorahat itselleen men ei saada edes lääkäri aikoja

Äänestä

Lomailevat tunkeutujat jotka ovat saaneet turvapaikan suojelun perusteella, niillä ei enää ole sille perustetta. Eli ei ole takaisin tulemista. Jotkut maat näin tekevätkin.

1Äänestä

Takasin sinne maahan mistä tulleet. Ei tarvii täällä elättää, kun kerran lomareissaavat maahan josta pakoon lähteneet. Ettekö tiedä, että suomalaisilla ei oo enää rahaa teitä elättää. Meil ei ole kun pirusti velkaa.

1Äänestä

Onneksi meillä on Perussuomalaiset. Jes.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomalaisella vaikuttaa ihan kaikki

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu