naapuri on niin lähellä, Tuleeko uusi Raatteentie?
Suomen armeeja on tykinruokaa
Anonyymi-ap
38268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Eipä olisi koulussa poikkeilu sinullekaan pahaa tehnyt.
Ei siellä taideta opettaa avauksen aiheessa pysymisestä..
Ei siellä koulussa myöskään opeteta TYHMYYTTÄ. Se on kohdallas veren perintöä ... monta OPPIVELVOLLISUUTENSA suorittamatta jättänyttä sukupolvea. :-)
Sinultahan se jäi se käymäsi apukoulukin aikoinaan pahasti kesken, ihan omaa tyhmyyttäsi.
Hellan lettas sentään aivoinva
Suomi ei hyökkää minnekään!
Sota syntyy VAIN SITEN, ettei itänaapuri malta pysyä omalla puolen rajaa!
Venäjän Tiltu ON ITSE SODANLIETSOJA, JOKA PUHEISSAAN SAA NAAPURIN ALOITTAMAAN! VENÄJÄLLE EI JO KÄYNNISSÄ OLEVA EPÄONNINEN SOTA MUKA RIITÄ?
Venäjällä saattaa olla 50 000 000 miestä.
Mitä sitten?
Laskien mukaan invaliideja eläkeläiset.. hiv potilaat alkoholistit ja muut.. Niin löytyy muutama miljoona. Sitten tapahtuu se RAATTEENTIE uusintana eli rusnya örkit lahdataan kuten 39 vuonna
Suomella on muutama sata miestä ja loput kakaroita.
Natomailla on 300 000 000 miestä.
Armeeja 🤣
Jaa ruotti vai???????.
”Suomen armeeja on tykinruokaa”
Jos on niin ei ole sodassa ja tappioita on nolla!
Venäjän armeija ei ’ilmaisesti’ ole tykinruokaa vaikka ON sodassa jo neljättä vuotta ja kaatuneita on päälle 300.000!
Kuka asiat mitenkin näkee…
Venäjä 150 miljoonaa, Suomi 5 miljoonaa. Sinulla ei ole suhteellisuudentajua. Suomen armeija on kaiken lisäksi kymmeniä vuosia ajastaan jäljessä. Reserviin kuuluvien kuolemantuomio on käytännössä vain toteuttamista vaille.
😂😂😂
🤡🤡🤡
Aivoinvana et muista että olemme Natossa.
Niin joku vois laskea Natomaiden asukasluvun koska tuo näkyy olevan pyccillä se pointti mihin vedotaan.
Joo, no Natomaat 950 miljoonaa.
Aivan samoin, kuin olimme natsisaksan kanssa aikoinaan ja mitä siitä seurasi? Ei tainnut olla poju tietoinen historiasta, kun natoa jo manasi apuun, jonkun selän taa ne naperot aina kaikkoaa. onhan se toki fiksumpaa housut piilossa puhdistaa.
Henkilömäärä ei mitään merkitse, vain miehet lasketaan, ei housuihin paskojaa.
Ei NATO tuollaista pikku rääpälettä pelasta. Kun täytät 18v. olet sen jälkeen halpaa uhrattavaa lihaa, josta tehdään ensin intissä nöyrä tottelija, sen jälkeen heitetään lihamyllyyn. Lihasi on halvempaa kuin minkinrehu, sinulla ei ole käytännössä mitään arvoa.
HeHe! Juuri venäläinen Tiltu onkon paras lähde ennakoimaan Naton toimista missäkin tapauksessa! Luotettavan varma ja objektiivinen arvio!🤡🤪🤣😅😳😂👍
No sitten turha puhua miljoonista venäläisistä kun kelvollisia löytyy korkeintaan muutama kymmenen tuhatta.
Muut lähtee karkuun tai on alkoholisteja.
Onko tämä taas sitä venäjän historian vääristelyä?
Nato on perustettu vasta toisen maailmansodan jälkeen!
Opit natojutut, kunhan joudut ensin armeijaan, jos olet kaunispoika, saatat joutua, tai päästä sinun tapauksessa upseerikerholle selänpesijäksi ja nuorista pojista tykkäävien univormupukuisten maskotiksi.
Rusnyat on vaan rusnya ja eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan.
Eurooppa ulottuu Uralille.
Joten mielestäs "Venäjä", joka sisältää valkoista pohjalais porukkaa, pitäisi siirtää Uralin itäpuolelle, joka tulee kuulemma olemaan Kiinan?
Entäs ne suomensukuiset kansat, joiden kansainvälinen kieli on venäjä, kuten Euroopassa englanti, Aasiassa kiina, ja Lähi-Idässä arabia?
Eurooppa ulottuu Venäjän länsirajalla! Sen takana on Aasia ja Itä!
Venäläiset örkit havaitaan aina hyvissä ajoin kun lähestyvät: venäläiset haisee 2km vastatuuleen. Ja muutenkin mm Pietarissa haisee ku niilä on se 400 hehtaarin jätevuori noin 80m korkea. Asukkaat valittivat aina korkeampaan oikeuteen hajusta. Valtuudet hylättiin. Sillä tuomioistuin tuomitsi: Haju ei HAITTA . Ja muutenkin sillä eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan ja oo wc pyttyjä ja wc paperia ja lämmintä vettä pesuun ja saippuaa ja shampoota ja pesukoneita. Ja nytkään te rusnyat pääse EU maihin. On rajat kiinni ja suurin syy on EU hygienia ja tartunta lait. Ja haju. Meillä on haju haitta normit ja haitta lait mitä teillä ei ole. Haisevia tartunta rusnya voisi muutenkaan päästää yli sieltä Puten lätistä tänne kymmeniin vuosiin . Moskovassa on ollut kymmeniä paska suihkulähteitä - katso netistä- paskaputkia mennyt poikki ja aitoa rusnya paskaa ja kustannukset suikunnut 50- 80m korkeuteen. Haju paskaa levinnyt laajoilla aluille. Ja ei oo olut uusia putkia mitä korjata viat. Ja yli 300 000 rusnya joutuneet olemaan ilman wc ja lämmintä vettä. Et silleen teillä rusnya
Ja alueen kaivovesissä on jännä sivumaku.
Kerrot tuossa paljon itsestän venakoita syyllistäen. Taidat olla hukkaan heitetty tapaus Suomessa.
Hirvitti Venäjällä kun katsoin sitä jätetouhua, aivan kaikki jäte mitä voi kuvitella tungetaan samaan paikkaan tuonne jätevuoren, sinne menee talousjätteet ja kaikki kemikaalit ym roina samaan paikkaan.
Ei alkeellistakaan kierrätystä.
Tykinruokaa?
Mitä vuosituhatta aloittaja elää? Droneruokaa ennemminkin.
Onko aloittaja ajatellut mitä tekisi, jos saisi todella valtaa käsiinsä? Miltä se tuntuisi, ja mihin toimiin hän olisi valmis alkamaan?
Saako Venäjä saa taas Ukrainan mukaansa Tuonne Raatteeseen viimeksi sinne jäivät ukrit jäätymään metsiin.
Saako? Neljän vuoden sodan jälkeen on Venäjä ja Ukraina sama kuin ”tuli” ja ”vesi”!
Eivät tule enää IKINÄ löytämään yhteistä säveltä!
Lyhyesti: Venäjä hyökkäsi laittomasti 24.2.2022 Ukrainaan!
Sodan syy: Putin uskoi hetken olevansa ”uusi Pietari Suuri” ja nyky-Venäjällä olevan pyhä tehtävä palauttaa takaisin tsaarin ajan ulkorajat (joiden sisalle myös Suomi mahtuu!). Niinpä hän aloitti sodan ja valitsi ensimmäiseksi kohteeksi Ukrainan. Neljän vuoden sotimisen jälkeen vaikuttaa tehtävä ylivoimaiselle Venäjän resursseille!
TÄMÄN PITI OLLA VASTA ALKU!
PUTIN TULEE JÄÄMÄÄN HISTORIAAN MIEHENÄ, JOKA LOPULLISESTI ROMAUTTI VENÄJÄN!
Onhan se aivan selvä että tulee, eihän varkaille anneta anteeksi, varsinkaan kun lymyilevät raukkamaisesti toisten selkien takana.