Trumpin paras ja pian ainoa ystävä Putin epäröi vastausta. Matka on pitkä, ja vaarana on ajautua sellaiseen maahan, mikä pidättäisi hänet ja toimittaisi oikeuden eteen.
Trump on myös arvaamaton, vaikka hän selvästi ihailee Putinia ja tämän toimintatapoja. Nimittihän Trumpkin omaa hyökkäystään Iraniin "erikoisoperaatioksi".
Trumpler kutsui Putlerin kylään Miamiin
8
144
Vastaukset
- Anonyymi00001
Odotan innolla kenet Trump seuraavaksi haukkuu ja suututtaa. Englannin kuninkaan on tarkoitus vierailla Yhdysvalloissa, ja Trumpin itsensä Kiinassa. Nämä ovat oikein sopivia haukuttavia ja suututettavia.
- Anonyymi00005
Tuskin bunkkeripappa Putler uskaltaa minnekään lähteä.
- Anonyymi00002
Kuinka kauan Trumpin politiikasta eniten kärsivät Persian lahden maat kestävät häntä?
Amerikkalaisilla on tiivis ote Kuwaitista, jonka he pelastivat Saddam Husseinin hyökkäykseltä.
Irakin valtion kassaa on sodan jälkeen säilytetty Yhdysvalloissa, ja nyt Trump käyttää sitä painostaakseen Irakia valitsemaan itselleen mieleisen pääministerin. Muuten hän pitää rahat ja Irak ei pysty maksamaan valtionhallinnon palkkoja.
Amerikkalaisilla on tukikohtia muissa alueen maissa kuten Arabiemiraateissa. Nämä pitivät amerikkalaisia takeena turvallisuudesta, mutta nyt niitä on sen takia pommitettu ja öljyn vienti estetty. - Anonyymi00003
Trump on jo yrittänyt vaikuttaa vaaleihin Euroopassa. Lisää on odotettavissa.
Suomen pitäisi irrottaa itsensä kaikesta riippuvuudesta jenkkeihin. Allekirjoita kansalaisaloite digitaalisesta itsenäisyydestä!
https://kansalaisaloite.fi/aloite/16691/
Allekirjoituksia on jo yli 42 000, joten sillä on hyvä mahdollisuus edetä eduskuntaan. Vaikka sitä ei ehdittäisi käsitellä, niin sillä on vahva vaikutus suunnitteluun. Nythän vaalitietojärjestelmän konesalin toimittajaksi valittiin kanadalainen firma Amazonin pilven sijaan.- Anonyymi00004
Eu yrittää saada mikrosirutuotantoa Eurooppaan. Toivotetaan onnea hankkeelle!
- Anonyymi00006
Suomen pitää kiireesti pyrkiä itsenäisyyteen ja riippumattomuuteen kaikessa.
Sen jälkeen paavin haukkumat diktaattorit saavat kokoontua keskenään kaikessa rauhassa, ja me voimme vain naureskella näille huru-ukoille.
- Anonyymi00007
Trumpilla nyt ei kavereita olekaan enää yhtään ketään, kun jopa Putinkin jo alkaa kyllästymään häneen. Trumppi omalla touhuillaan saanut boikottiin koko USA:n. vanhus mikä vanhus. vaaraksi itselleen ja muille. eikö pappa jo tajua että sun osaaminen on nähty. ei sitä ole. henkilökohtainen hyökkäys on ainut mihin tämä ihmiseksi luokitettu olento pystyy kykenemään.
- Anonyymi00008
trumpin ansaan emme laukea uudestaan emmekä laukea hehhee!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka522313Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3481997- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1081675Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581232
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181