Pelottaa, jos kansa äänestää oikeiston taas valtaan

Velkarahalla törsääminen ja veronkorotukset jatkuvat seuraavankin vaalikauden!
675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tai demariston, tai vasemmiston. Tarvittaisiin jo aivan uudet päättäjät koittamaan onneaan.

Äänestä
  • Oikeisto on aina velkaa nostanut ennätyksiin.

    Äänestä

Ja hyvällä syyllä sitä pitää pelätä, kun muistaa sen vasemmiston puheen: Oma maa ja kansa ensin ajattelu on väärin.

Äänestä
  • Olikos se Tytti joka noin sanoi.

    Äänestä

Et siis käy töissä.

Äänestä

Millä rahalla se vasemmisto sitten törsää? Ottaako Sannan taikaseinästä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Velkarahalla törsääminen ja veronkorotukset jatkuvat seuraavankin vaalikauden!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu