Trumpia on TAAS ammuttu!

Osuiko nyt oikeaan korvaan?
Maali haarukassa...
18159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Oikeaan taisi osua edelisellä kerralla, nyt pitäisi sitten vasempaan.
Vai miten se nyt meneekään?
Sankarimyytti alkaa olla lakastunut, vahvistaisiko uusi ampuminen sitä?

2Äänestä

Jos nämä lavastukset viimeinkin loppuisivat, voisi jäädä tilaa oikeallekin sivallukselle.

1Äänestä

Trumpin kanssa ei onnistu mikään.
Aloittaa sodan, ei onnistu.
Neuvottelee rauhasta, ei tule mitään.
Järjestää illalliset, kesken jää nekin.

1Äänestä

Trumppia ei ole ammuttu.
Trumppia ei yritetty ampua,.

Äänestä
  • Siis sekään ei ole onnistunut.

    Äänestä

Täällä Koskenkorvalla ei koskenut korvaan.

Äänestä

Lavastettu juttu vaalitemppu.

Äänestä

Liittynee hänen Jeesus harhaansa ?

Äänestä

Trumpista on tulossa kaikkien aikojen eniten ohi ammuttu presidentti😂

Äänestä
  • epäilty sanoi että hallinnon virkamiehiin lähinnä, mutta voihan sitä sanoa.

    Äänestä

Tapahtuma oli mielenosoitus trumpin hallinnon virkamiehiä kohtaan.

Äänestä

Hauskinta tuossa tapauksessa oli taas kun ampujasta tiedettiin välittömästi, että hän oli lahjoittanut 25 dollaria Kamala Harrisin vaalikamppikseen vuonna 2024.
Kyllä oranssi päällikkö osaa "markkinoinnin".

Äänestä
  • Siitä pitäisi vaieta.....?

    Äänestä

Aika epätoivoinen yritys. Yritti vain rynnäköidä turvamiesten ohitse ase mukana.

Jos Trumppi oikeasti haluttaisiin surmata, niin se vaatisi hyvän tarkka-ampujan johonkin sopivaan paikkaan. Paikka ja ajankohdaksi kannattaisi valita joku usein toistuva rutiini Trumpin liikkeissä, kuten hänen usein toistuva matkustelunsa Washingtonin ja Palm Beachin välillä. Tarkka-ampuja lentokentälle odottamaan kun Trump laskeutuu tai nousee Air Force Onen portaita tai kun hän poistuu valkoisesta talosta noustakseen helikopteriinsa. Tai sitten olalta ammuttava stinger jolla ammutaan Trumpin helikopteria heti kun se nousee.

Äänestä
  • Vaalitemppu se oli.

    Äänestä

  • Joo se Dallasin lavastus oli tosi nolo, kun muka takaraivoon ampumalla paukahti iso reikä...ja missäs ulostuloaukko?

    Äänestä

Hutilointia...

Äänestä

Eikö noi amerikkalaiset osaa edes ampua???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Osuiko nyt oikeaan korvaan?
Maali haarukassa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu