Trumpia. Ettei se pelottava ampuja ampunut häntä taas vaan Trump ehti turvaan. Hänen aikansa ei ollut vielä tullut. Pidä Trump turvassa ja anna anteeksi ihmisten ilkeät puheet.
Kiitos Jeesus kun suojelitit
12
163
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tämä sama Trump tappoi 171 nuorta tyttöä Iranissa!!
Ja sinä kiittelet jumalaasi ??
Taitaa olla saatanan työtä sinun rukoilusi ?? - Anonyymi00002
Jumalan enkelit ilm. suojelivat niin Trumpia kuin satoja (?) muitakin siellä salissa. En ole Trumpin ihailija mutta ei häntä nyt murhatakaan tarvitse. Murhayrittäjä oli demari, Kamala Harrisin kannattaja.
No, sota on sotaa, siitähän tuossakin oli kyse, sotilaallisesta iskusta Trumpia ja kannattajiaan vastaan. - Anonyymi00003
Muutaman kerran olen elämän aikana herännyt enkelin kosketukseen.Kuullakseni uutisen. Kun Estonia upposi. Kun WTC torneihin osui lentokone. Kun Presidentti Trump yritettiin ampua. WTC toi paljon sotaa ja kärsimystä. Mutta Presidentti Trump on yrittänyt tuoda Rauhaa keinoja kaihtamatta.
Kaikella on jokin suora ja epäsuora tarkoitus Jumalan suunnitelmassa. WTC tornit mielestäni vähän ulkomuodolta muistutti Damaskon moskeijan valkoista tornia johon Profeetta Isan odotetaan laskeutuvan. Sekin on outo yhteensattuma.
Jumalan kädessä on menestyykö Presidentti Trumpin hankkeet. Aina on paljon kitkaa ja vastustusta. Eikä aina saavuteta lopullista menestystä. Mun mielestä nyt pitää siirtyä VUOKRALINJALLE eikä puhua lopullisesta maan omistuksesta. USA n pitää vuokrata Grönlanti ja Panaman kanava 99 vuodeksi. Ja Venäjän samoin Donetsk ja Krim sekä Bessarabia. - Anonyymi00004
Joka miekkaan tarttuu, se miekkaan hukkuu on totuus, joka pitää paikkaansa.
- Anonyymi00005
Ja Jeesus sanoo - älkää luulko, että minä olen tullut tuomaan rauhan, en ole, vaan olen tullut tuomaan miekan. Ja syykin tähän on.
- Anonyymi00006
Karman lain alainen se on trumppikim niinkuin me kaikki.
- Anonyymi00007
Ei Jeesus tarkoittanut sitä että me alamme hurjana tappamaan ihmisiä sillä että on tuonut miekan.
Hän tarkoitti sitä että juutalaiset vainoavat alkuseurakuntaa kun nämä eivät vietä sapattia kuten Jeesus ja tarttuvat miekkaan tappaakseen heidät. Mutta eivät Jeesuksen seuraajat lähde sen vuoksi juutalaisia jahtamaan eikä heitä tappamaan, vaan he piileksivät kodeissa ja jos jäivät kiinni, niin ottivat vastaan sen mitä tuleman piti ja olivat uskon marttyyreja.
Sitä Jeesus tarkoitti ei sitä että meidän tulee olla sotahulluja. - Anonyymi00008
ai se oli turvamies , jonka nimi oli jeesus ?
- Anonyymi00009
Kyllä Jumala tietenkin suojelee ja varsinkin Israelia. Daavidin lingon ilmatorjunta ohjukset ampuivat ohi ja Iranin ohjukset osuivat synagoogaan sekä muihin kohteisiin kun Jumala ohjaksi torjuntaohjuksen ohi maalin.
- Anonyymi00010
Tästä hyvästä Rumpilla on elinaikaa pommittaa hengiltä vielä monta tuhatta naista ja lasta.
Kiitti vain Jesse käsittämättömän suuresta armostasi ihmiskuntaa kohtaan...- Anonyymi00011
Ei se siitä ole kiinni, vaan siitä että Israel ei vaella Herran tahdon mukaan. On paholaisen kanssa juonessa ja Jumala katsoo surullisena vierestä odottaen että hääntyisivät Jumalan puoleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251248
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89914- 94884
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede21796- 93717
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat282712- 109636
- 32613
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50561Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet123540