Lapin tyttö vs Kaupunkilainen

Hei,

Kaupunkiin aikaa sitten muuttaneena lapin poikana olen päättänyt heittää pensselit santaan näitten kaupunkilais-neitien venkoilujen kanssa.
Mistä löytys sellainen rehellinen&suora lapin tyttö joka on tumma, ruskiasilmänen ,treenannut, ilman mukuloita ,jonka tulkitsemiseen ei tarvitse sen kummemmin aikaa&hermojaan käyttää? Kysyy 35v, urh.mies.
51015
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Herra on hyvä ja kipittää takaisin lappiin pensseleineen jos seura ei kelpaa. Sieltä niitä lappalaisia löytyy, lapista.

Äänestä
  • ja heti kalikka kalahti :-)

    lappalainen ja lappilainen on ihan eriasia btw.

    Äänestä

Päinvastoin samoja asioita miettineenä ja kaupunkilaisena olen todennut ihan saman siellä suunnalla. Toisaalta minulla ei ainakaan ole käynyt yhtä huono flaksi kuin sinulle, sillä minusta pidettiin pohjoisessa oikein hyvää huolta useaan otteeseen ja vähäistä pidemmän aikaa. Voit syyttää itseäsi joko saamattomuudesta tai kranttuudesta, mutta jos olet LAPIN MIES, et varmastikaan ole hinttari. Mieti vähän tai lähde IDOLS-kisaan sinänkin lauleskelemaan. Mulle kyllä kelpaisi lappilainen nainen siipaksi mainosti ja aina olen unelmoinut, vaikka etelän mies olenkin.

Äänestä
  • Taisit ymmärtää asiat nurinkurin, lapissa kyllä huoli pidetään, mutta laulaminen on homojen hommaa, mihin minoriteettiin en kuulu.Ei ole mitään heitä vastaan, eivät ole osaansa itse valinneet. Jokatapauksessa viimeinen lauseesi asian tiivistää.

    Äänestä

  • no kipitä tänne hakeen sitte täällä olisi ihan sopeva nainen,tässä vaan on ollut pulmana että kranttuus teille iskee...jos Suurlähettiläät laulaa mitä kaikkee miehen tulee olla niin....tulee välillä mieleen että kyllä miehetkin osaa miettii mitä kaikkea naisen tulee olla ja listaavat...laulua ei vissiin ole vielä väännetty...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


OOO kirjoitti:

Hei,

Kaupunkiin aikaa sitten muuttaneena lapin poikana olen päättänyt heittää pensselit santaan näitten kaupunkilais-neitien venkoilujen kanssa.
Mistä löytys sellainen rehellinen&suora lapin tyttö joka on tumma, ruskiasilmänen ,treenannut, ilman mukuloita ,jonka tulkitsemiseen ei tarvitse sen kummemmin aikaa&hermojaan käyttää? Kysyy 35v, urh.mies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu