Kyllä luulisi muutama näyttökerta tiktokissa irtoavan.
https://www.verkkouutiset.fi/a/tyoton-sanoo-suoraan-ei-kiinnosta-toissa-kayminen/#e4d9a691
Mutta karenssi uhkaa, kun työtön ei saa julkaista videoita. Jos vielä fyrkkaa saa videosta, takaisinperintä vähintään viideltä vuodelta ja yrittäjän leima otsaan.
Luulisi oppivan kerrasta.
Ylpeästi työtön
10
118
Vastaukset
- Anonyymi00001
Iltalehden propagandaläjäys, johon tietenkin tarttui kokoomuksen mainosmedia Verkkouutiset. Liekö yhdessä suunniteltu tämä "uutisointi". Kokoomuksen vaalivankkuri lähti käyntiin.
- Anonyymi00002
Taas tätä tietyn porukan propagandaa. Nuorella miehellä voi olla räiskyvät mielipiteet, mutta että ihan Ylpeästi työtön. Ihan kiva että nuori ihminen uskaltaa kyseenalaistaa nykymenoa ja varsinkin tätä u u s k i e limäistä natsilogiikkaa, jossa ihmisarvo polkeentuu sen edessä, että saa raataa vain yhteiskuntakoneiston mutterina sellaisella palkalla jolla hädin tuskin tulee toimeen. Miten verovaroja todellisuudessa hassataan johonkin aivan muuhun kuin vähävaraisille ja työttömille. Näiltähän on jo raavittu tuhkatkin pesästä. Näillä uutisoinneiila haetaan lupaa lopetuspiikkiin.
- Anonyymi00003
Eli koska Joel sanoo, että 90 % ihmisistä on laiskoja, niin sinä uskot - tai haluat uskoa? Jos taas 90 % ihmisistä ei ole laiskoja, niin sittenhän rahaa on muutamalle lusmulle.
- Anonyymi00004
Tuilla ei saa omaa asuntoa, ei toteuteta mitään tavoitteita, ei elätetä perhettä, jos lapsia, mahdolliset tuilla elätetyt lapset häpeevät vanhempiaan, ei kartu eläkettä ja harva haluaa kotona loikoilevan ja tukiaan laskeskelevan puolison. Eikö muka kannnusta työntekoon tai yrittäjyyteen?
- Anonyymi00007
Onko elämässä pakko olla materiaalisia tavoitteita?
- Anonyymi00005
On varmaan demareita äänestävä?
- Anonyymi00006
no huh, tietysti tuollaki JOEL tuo uusi muoti , nenä sierain koru joku..
- Anonyymi00008
Oli kuitenkin Omppukännykkä, että jostain sitä rahaa tulee.
- Anonyymi00009
Minja Koskela: Työaikaa pitää lyhentää ja arkivapaita lisätä!
- Anonyymi00010
Suurimpia tuen saajia ovat keskusta- ja kokoomusnuoret, jotka saavat tänä vuonna molemmat noin 700000 euroa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000438581.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",365262Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1522492- 1502225
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee551973Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171850"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591354Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1921198Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää751005Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.320910Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa182889