Syytön ammuttiin Lontoossa!

Lontoon poliisi syyllistyy terrorismiin antamalla pikaoikeuden päätöksiä kadulla liikkuville mielestään vääränlaiseen muotiin pukeutuville, rap huppari on aika yleinen nuorisovaaate, eikä niin paksu etteikö tavallisenkin vaatteen sisään mahtuisi jo sama esine? minkälaisella järjellä varustettua väkeä sinne palkataan? koskahan pukumiehiä aletaan ampua entä ne lastenvaunut niissähän voi olla kokonainen paketti, olisiko poliisin mielestä parempi ampua lapsia?
131148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

ääliötä. Asiasta ei vielä ole mitään tarkempaa tietoa ja selvitystä ja sinä näiden muiden palstan hörhöjen kanssa jao latelet lopullista totuutta. Voi yksinkertaisuutta.

Äänestä
  • Poliisin oma tiedote on jossa sanottiin että henkilöllä ei ole mitään tekemistä pommi iskujen kanssa, jos Scotland yard ei hautaa tätä asiaa tyypilliseen tapaansa niinkuin teiniseksiporno/virkamiesvastaaja yhdistelmissä, niin voi olla että saadaan oikeutta ja ampuja kiinni ja oikeuden eteen vastaamaan teostaan.

    Äänestä

Katsoppa tuolta mitä Lontoon poliisi asiasta ilmoitti.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/4706787.stm

Siis ammuttu ei ollut yksi niistä neljästä joiden kuvat julkaistiin mutta hänen osallisuutta iskuihin ei kielletä !

Äänestä
  • luin että joku silmin näkijä sanoi että poliisit
    kaatoivat miehen maahan ja sitt ampuivat 5 kertaa miestä, eli onkohan toi oikeutettua miksei ne pidättänyt sitä,

    Äänestä

Oliko tämä syytön joka ammuttiin sitten terroristi vai eikö??

Äänestä

Eipä löytynyt mitään, mutta jotain selityksiä nyt pitää keksiä - yhteyksiä terrorismiin esimerkiksi. Hävettävää murhaamista. Ammutaanko kaikki juoksevat ihmiset Lontoossa vastaisuudessa, joilla on vaatteet päällä?

Äänestä
  • Varsinkin kaltaisesi suomalaiset kusipäät ammutaan tavattaessa. Pysy siis junttimaassasi, äläkä mene Lontooseen brittien riesaksi.

    Äänestä

  • Silminnäkijä kertoi että poliisi painoi polvellaan miehen maahan ja ampui siihen 7 laukausta.

    Äänestä

  • voi perkele kirjoitti:

    Silminnäkijä kertoi että poliisi painoi polvellaan miehen maahan ja ampui siihen 7 laukausta.

    Mikäs mies tämä poliisi oikein on jos takaapäin pitää ja laueta viellä 7 kertaa

    Äänestä

  • Epäilen kirjoitti:

    Mikäs mies tämä poliisi oikein on jos takaapäin pitää ja laueta viellä 7 kertaa

    Vain tosimies voi laueta seitsemän kertaa..

    Äänestä

Mies nosti kätensä ylös ja huusi antautuvansa, kun natsisiat heittivät hänet maahan ja teloittivat kylmäverisesti.

Äänestä
  • Silminnäkijöiden mukaan kyseinen mies oli hakemassa sairaalle lapselleen apteekista lääkettä, mistä johtui hänen hätäinen käyttäytymisensä.

    Äänestä

Kyseessähän on tilanne jossa pitää punnita vaihtoehdot.

Jos kaupungin kaduilla kulkee ihmisiä, jotka aikovat räjäyttää toisia ihmisiä, täytyy julkisen vallan toimia sitä vastaan.

Tällöin saattaa - ottamatta kantaa po. tapahtumaan - käydä myös niin, että syyttömiäkin joutuu kärsimään.

Jos lopputulos on kuitenkin, että näillä toimilla enemmän syyttömiä jää henkiin kuin ilman näitä toimia, ovat ko. toimet yhteiskunnan kannalta hyväksyttäviä.

Näinhän tää homma toimii. Kukaan poliisi ei varmastikaan huvikseen syyttä suotta ammu satunnaista juoksevaa ohikulkijaa.

Paitsi ehkä jenkeissä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pikaoikeus muotiin vedoten kirjoitti:

Lontoon poliisi syyllistyy terrorismiin antamalla pikaoikeuden päätöksiä kadulla liikkuville mielestään vääränlaiseen muotiin pukeutuville, rap huppari on aika yleinen nuorisovaaate, eikä niin paksu etteikö tavallisenkin vaatteen sisään mahtuisi jo sama esine? minkälaisella järjellä varustettua väkeä sinne palkataan? koskahan pukumiehiä aletaan ampua entä ne lastenvaunut niissähän voi olla kokonainen paketti, olisiko poliisin mielestä parempi ampua lapsia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu