Onko kokemuksia Zoner nettipalvelufirmasta?

Anonyymi-ap

Tänne on aikanaan otettu Web-hostingpalvelu Nebula Oy:ltä. Se myytiin tai sulautui sitten Telian kanssa, jonka jälkeen Telia 2024 myi rippeet Zonerille. Kahden ensimmäisen omistajan kanssa kaikki pelasi mainiosti. Ja jonkin aikaa Zonerinkin kanssa.

Tänä talvena ja keväänä Zoner tuntuu menneen ihan lukkoon. Jo tammikuulta asti yritetty saada selvyyttä erääseen MySQL ongelmaan.

Aina kun Zonerin asiakaspalvelulle lähettää tiedustelun, heidän järjestelmänsä avaa uuden Palvelupyynnön, uudella tunnistenumerolla. Vaikka vastaa edellisellä, jo avatulla palvelupyyntönumerolla, niin aina siellä muodostuu taas uusi Palvelupyyntönumero.

Myös sama selitysteksti tulee aina:
”Asiakaspalvelussamme on tällä hetkellä poikkeuksellisen paljon yhteydenottoja. Käsittelemme pyynnöt saapumisjärjestyksessä. Pahoittelemme viivettä ja arvostamme kärsivällisyyttäsi.”

Tsekkasin, että Zoner on tehnyt 9 millin liikevaihdolla 2025 tappiota 2,6 miljoonaa euroa. Ennakoiko kaikki tämä vastaamattomuus, ja tuo tappiotieto sitä, että firma on aika pikaiseen kupsahtamassa nurin?

3

221

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Taitaa liittyä juuri noihin miljoonatappioihin se, kun palvelujen hinnat pomppasi vuoden alussa 52% ylöspäin. Olemme useasti jo pyytäneet uutta tarjousta edullisemmasta palvelupaketista, mutta sama juttu kuin edelliselläkin, eivät ne vastaa sähköposteihin.

    • Anonyymi00002

      Asiakaspalvelu ja kaikki muutkin puhelimet tänään tuolla "poikkeuksellisesti" suljettuna.

      Lisätietoa tästä asiasta sanotaan löytyvän Zonerin kotisivulta, mutta eipä löydy mitään.

      • Anonyymi00003

        Ihan tuo sama nauha pyörii puhelimessa edelleenkin. Ei ole siellä ketään paikalla koko firmassa tänäänkään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      145
      958
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      687
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      124
      609
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      608
    5. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      65
      568
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      552
    7. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      535
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      526
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      29
      508
    10. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      508
    Aihe