Pitääkö tämä paikaansa?
Demarit: taivaspaikat on sidottu Hitas asuntojen määrään
57
258
Vastaukset
- Anonyymi00001
Pitänee ainakin siltä osin, että demarit uskoo näin.
- Anonyymi00049
Miksi vastaat itsellesi?
- Anonyymi00002
Demarithan on muslimeita, joten Eveliina tarkoittanee muslimien taivaspaikkoja.
- Anonyymi00050
Älä viitsi persuilla.
- Anonyymi00003
On demarilla otsaa.
- Anonyymi00015
otsaa on, järjestä ei tietoakaan.
- Anonyymi00027
Anonyymi00015 kirjoitti:
otsaa on, järjestä ei tietoakaan.
Umpiluuta
- Anonyymi00058
Anonyymi00015 kirjoitti:
otsaa on, järjestä ei tietoakaan.
Taas vastasit itsellesi.
- Anonyymi00004
Eveliinalla on asiat kunnossa, hänhän on kahminut yhteiskunnan tukemat Hitakset itselleen ja bonuksena tulee vielä taivaspaikkakin 👍
- Anonyymi00016
se on sitä oikeaa demukka-aatetta.
- Anonyymi00021
Anonyymi00016 kirjoitti:
se on sitä oikeaa demukka-aatetta.
Ota että käsi tottuu.
- Anonyymi00039
Ei Hitasa-aubtoa, uutta, voi ostaa tai omistaa kuin yhden. Sen sijaan 30 vuotta vanhan Hitas-asunnon voi ostaa kuka tahansa ja vaikka 10. Nyt vaan media on tyhmäpersuille antanut aiheen remuta.
- Anonyymi00005
SDP sucks
- Anonyymi00006
Raamatussa sanotaan, että älkää tuomitko ettei teitä tuomittaisi.
Onko Heinäluoma kristitty, muslimi vai ateisti?- Anonyymi00009
Muslimia veikkaisin puolueesta päätellen.
- Anonyymi00045
"Raamatussa sanotaan myös:
Jeesus sanoo:"Totisesti minä sanon teille: kaiken, minkä te olette tehneet yhdelle näistä vähäisimmistä veljistäni, sen te olette tehneet minulle".
Tämä tarkoittaa, että nälkäisten ruokkiminen, janoisten juottaminen, vieraiden majoittaminen, alastomien vaatettaminen ja sairaiden tai vankien luona käyminen on sama kuin auttaisi Jeesusta itseään.
Kyseessä on osa viimeistä tuomiota, jossa auttaminen (tai auttamatta jättäminen) vähäisimpiä kohtaan määrittää ihmisen suhteen Jumalaan."Pienimmät": Tällä viitataan yleensä yhteiskunnan heikkoihin, hyljeksittyihin tai avun tarpeessa oleviin ihmisiin.
Kun autat heikointa, toimit Raamatun mukaan Jumalan tahtomalla tavalla."
Riikka Purralle ei taivaan portit ehkä aukea. Hän ei ole auttanut avun tarpeessa olevia vaan leikannut heiltä toimeentulosta ja kyseessä on ollut myös heikompien jättäminen oman onnensa mukaan. Hän on empatiokyvytyn ja halveksii muita kuin hyvätuloisille. Kyllä se on vaan niin, että "Riikan tie tulimereen vie!" - Anonyymi00059
Anonyymi00009 kirjoitti:
Muslimia veikkaisin puolueesta päätellen.
Vastasit dorkapersu taas itsellesi.
- Anonyymi00007
Törkeä naikkonen tuo Heinäluoma, kuinka kehtaa. Isänsä tyttö.
- Anonyymi00010
Eikö isukki tunneta Suomen kovimpana putinistina.
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Eikö isukki tunneta Suomen kovimpana putinistina.
Putinin Ystävyyden merkki on siitä takeena.
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Putinin Ystävyyden merkki on siitä takeena.
Koko suvulla VIP-taivaspaikka? Putin myöntänyt.
- Anonyymi00017
Anonyymi00010 kirjoitti:
Eikö isukki tunneta Suomen kovimpana putinistina.
"kaasu-putinisti"
- Anonyymi00008
Pääseekö Hekalainen taivaaseen?
- Anonyymi00013
Ei.
- Anonyymi00014
Heinäluomat, kiitotie taivaspaikoille.
- Anonyymi00019
Tai helvettiin
- Anonyymi00020
Sosialistit eivät usko mihinkään " taivaspaikkoihin"
He ovat ateisteja
ja ainoa hahmo mihin he nojaavat
on Stalin.
sitä ne orjailevat ja nöyristelevät kuten veneellä saapunutta
äänestäjäänsä
eli aivokirurgia.- Anonyymi00022
Eveliina kuitenkin juuri kielsi Riikalta taivaspaikan.
- Anonyymi00044
Anonyymi00022 kirjoitti:
Eveliina kuitenkin juuri kielsi Riikalta taivaspaikan.
Satanistipersu täällä keskustelee itsensä kanssa. Tosiaan, Riikka Purra on köyhiltä leikannut, saanut Orpon kanssa 434800 työtöntä, työllisyysaste laskenut 71 % (Marinin aikana 74,6 %) konkursseja 400 kuukaudessa, velka nousee tänä hallituskautena vähintään 55 mrd ( Marinin aikana 38,4 mrd) ja hallitus siirsi liki 5 mrd lopettaessaan ARAb, Valtion eläkekassan osinkotuloista ryöstö miljardin ja Työttömyysvakuutuskassan ylijäämän 1.4 mrd, *Marinin hallitukseltanyli jäänyt).
Yli miljardi jaetaan hyvätuloisille veronkevennyksiä vuodessa, Purra ja Orpo lapuoivat rahaa hyvätuloisille, ministeritason palkkojen veronkevennykset liki tonnin kuussa.
Riikka Purra ei todellakaan saa kuin paikan helvetissä! Ja Orpon vierellä.
Eihän niitä taivaspaikkoja ole jaossa,ihan kenelle vaan,vaikka Esssyah niin väitti. - Anonyymi00051
Anonyymi00044 kirjoitti:
Satanistipersu täällä keskustelee itsensä kanssa. Tosiaan, Riikka Purra on köyhiltä leikannut, saanut Orpon kanssa 434800 työtöntä, työllisyysaste laskenut 71 % (Marinin aikana 74,6 %) konkursseja 400 kuukaudessa, velka nousee tänä hallituskautena vähintään 55 mrd ( Marinin aikana 38,4 mrd) ja hallitus siirsi liki 5 mrd lopettaessaan ARAb, Valtion eläkekassan osinkotuloista ryöstö miljardin ja Työttömyysvakuutuskassan ylijäämän 1.4 mrd, *Marinin hallitukseltanyli jäänyt).
Yli miljardi jaetaan hyvätuloisille veronkevennyksiä vuodessa, Purra ja Orpo lapuoivat rahaa hyvätuloisille, ministeritason palkkojen veronkevennykset liki tonnin kuussa.
Riikka Purra ei todellakaan saa kuin paikan helvetissä! Ja Orpon vierellä.
Eihän niitä taivaspaikkoja ole jaossa,ihan kenelle vaan,vaikka Esssyah niin väitti.Asiaa kirjoitat.
- Anonyymi00023
Ja mitähän sitten.
Ketään ei kiinnosta
eveliima- pikkupimun sanomiset. - Anonyymi00024
Eveliina ostaa taivaastakin asunnon heti sinne keulittuaan
- Anonyymi00028
Ehkä ihan jonkun luxuksen eikä pelkkää Hitasta.
- Anonyymi00055
Onneksi sinne taivaaseen ei Riippa-Saksi Riikka Purraa päästetä. Taivaan portit pidetään suljettuna ja Riikka ohjataan helvetin portin jonoon!
- Anonyymi00025
Ajatelkaa jos tuosta korkeaotsasta olisi tullut Helsingin pormestari.
- Anonyymi00026
Suvaitse heti
- Anonyymi00029
Helsinkiläisille olisi äkkiä taivaspaikat haettu Bile-Ilmarin malliin.
- Anonyymi00046
Ajattelepa sinä, että kokoomuslaisilla oli varaa laittaa kommunistivenäläisten vanhempien lapsi Helsingin pormestariksi. Sazonov, 9 v Suomen kansalaisuuden saanu, kun äitikin anoi Suomen kansalaisuutta. Hmmmm ja persut äänestivät myös Sazonovia!
- Anonyymi00052
Nykyinen Helsingin kokoomuslainen pormestari on venäläissukuinen.
- Anonyymi00030
Tieto. Se katoaa eli jaossa on vain valhetietoa. Tieto Tech Consulting on osa tietopalveluyhtiö Tietoa.
-Suomalainenasiakaspalvelu- - Anonyymi00031
Eveliina samanlainen paskakasa kuin isänsäkin. Ei omena kauaksi puusta putoa.
- Anonyymi00032
Parhain vuokranantaja Suomessa esittäkääpä.
- Anonyymi00034
Asuihan se Arhinmäkikin vähävaraisille tarkoitetussa asunnossa kunnes kärähti,sellaista se on tämä ahneus,kaikki mulle ja heti.
- Anonyymi00035
Se on sitä vassarin ahneutta. Maksatetaan yhteiskunnalla.
- Anonyymi00047
Voit mennä ostamaan Helsingistä
" vähävaraisille" tarkoitettua Hitas asuntoa vuokratontilla, alkaen viisi-kuusi tonnia neliö! Usein kalliimpia kuin vapailta markkinoilta.
- Anonyymi00036
Näin demarit
- Anonyymi00037
Kyll olet dorka, persu!
- Anonyymi00040
Kaasuputkiaivo Heinäluoma viemässä jo kaikki taivaspaikatkin, ei ole mitää rajaa demukoiden ryöstelylle.
- Anonyymi00041
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011172854.html
Jos se auttaisi sullekin taivaspaikan niin menepä ostamaan Hitas-asunto Tapanilasta, kukaan muu ei ole saanut sitä Hitas-asunnolla!
Rahaahan sinulla luuserilla ei tietysti ole, persaukinen persu kun olet❗️- Anonyymi00061
Demarit myöntävät taivaspaikan myös kun kiduttaa viisi kissanpentua kuoliaaksi.
- Anonyymi00042
Eveliina Heinäluomalla näyttää olevan vielä oppimista siinä että poliitikon ei kannata päästellä suustaan (tai näppäimistöstään) kaikkia hetkellisiä aivopieruja.
Ymmärtääkseni jollain perusteella voidaan sanoa että Purra on pettänyt vaalilupauksiaan. - Anonyymi00043
"Kuka tahansa yksityishenkilö voi ostaa Hitas-asunnon varallisuudesta tai tulotasosta riippumatta, ja omistusoikeus on avoin myös muille kuin helsinkiläisille. Uutta Hitas-asuntoa hakiessa taloudessa ei kuitenkaan saa olla ennestään toista Hitas-asuntoa, ja ostajat valitaan usein arvonnan kautta. Yritykset eivät voi ostaa Hitas-asuntoja."
Nyt kun nuo Hitas-asunnotkaan ei mene kaupaksi, niin on se kansantaloudellista tuhlaamista pitää uusia taloja tyhjillään. - Anonyymi00048
Ketjun aloitus on tavanomaista porvaripropagandaa.
- Anonyymi00053
Eveliina Heinäluoma on aikoinaan ostanut hitasasunnon jossa asuu ja perinyt kaksi hitasasuntoa myy kunhan kokoomus Orpon porvarihallituksen porvarillisella talouspolitiikallaan aiheuttama asuntokauppajumi loppuu.
- Anonyymi00057
Media ja persut sekä Timo Heinonen että Y
Tere Samnallahti laukalla.
- Anonyymi00054
Asutosijoittaja Eveliina Heinäluoma osaa kertoa aiheesta lisää.
- Anonyymi00060
Onko tämä vaalien lähestyminen näin rankkaa?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1562095Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3091786- 931587
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois801241Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001220- 671160
- 251091
- 481027
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73986Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei24972