Asiaton kysymys

Anonyymi-ap

Minkäpä Riikka Purra sille itse voi, mutta miksi hänen kasvonsa on aina niin kuin jonkun rasvan peitossa? Eikö niissä haastattelujakin edeltävissä maskeerauksissa pyritä juurikin siihen, ettei iho näytä joltain epämääräistä rasvaa tihkuvalta kanapaistilta?

5

66

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kanapaisti on hyvää ja rasva parantaa ruuan makua.

    • Anonyymi00002

      Ei ole asiaton kysymys. Miksi joidenkin ihmiset kasvot on kuin Riikka Purralla?
      Ei sitä selitä hetkellinen ns flush-ilmiö, koska esim. Riikka Purran kasvot on aina kuin saapasrasvallla voidellut. Eikä ns flush-ilmiö edes tarkoita tuollaista rasvanaamaa, se on oikeastaan eri asia.

    • Anonyymi00003

      Maskeeraaja on demarivihervassari, eikä hän maskeeraa Riikkaa niin kuin pitäisi. Ihan tahallaan haluaa saada hänet näyttämään huonommalta.

      • Anonyymi00005

        Ei niin ilkeää ihmistä olekaan, että haluaisi Riikka Purran näyttävän vieläkin huonomman näköiseltä kuin hän oikeasti on.
        Sitäpaitsi eihän Riikka Purra tuolla ihmisten ilmoilla, joihin hän toistaiseksi vapaasti pääsee, ole jonkun maskeeraajan luomus ja silti on sellainen greaseface always..


    • Anonyymi00004

      Riikka Purra on aina niiden tulikuumien spottien valokeilassa, koska on niin suosittu ja siksi hänen kasvonsa hikoavat. Niin kertoi eräs persusuomalainen.
      Ei ole nykyaikana keksitty studioihin sellaisia spotteja, jotka ei kuumottaisi, vaikka autoissakin on jo sellaiset ajovalot, jotka kyllä näyttää ajoradan varsin hyvin, mutta eivät kuumene.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      34
      3956
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1879
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1354
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1286
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1165
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1021
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      941
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      331
      894
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      881
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      872
    Aihe