Estonian kapteenin sanoin "todella pahalta näyttää nyt kyllä", eli onkohan Salikselta päässyt se viimeinen turaus ja sen jälkeen homma on finaalissa? Jos näin on, niin Saliksen haisevaa muistoa vaalien. Olit kultainen kuin Serlan rulla, lämmin kuin kuuma pieru, helvetin pahan hajuinen ja muutenkin kehityskelpoinen yksilö.
Pitäkäämme hiljainen hetki Saliksen muistolle. Ei saa pieraista sinä aikana.
Kaihoisasti muistellen ruumisarkku-Pieris
Salis heittänyt veivinsä?
4
333
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
Rakas Pieris
Et pääse minusta näin helposti eroon. Haudan levossa ollessani näyttöön (HUD = Head Up Display) tuli viestisi, joten pieni pilini kankistui heti, arkun kansi aukesi, ja kaksi metriä Espoon suoperäistä maata väistyi, ihan kuin se joku Mosse joka meni Punaisen meren yli jostain johonkin perimätiedon mukaan. Eipä saanut Hormuzin salmea avattua.
Nyt paskon taas tutussa parkkihallissa homo-Audeja. Kaikki ennallaan.
Kiitos, kun herätit minut ikiunestani.
T: zombie-Salis- Anonyymi00002
Pieris dorogaja
Ostan kartanon Varissuolta. Sopii kaltaiselleni kuolleista nousseelle ydinjätteelle.
8h + heittiö, 13 vessaa suurpaineimurilla, sähkömopon latauspistoke, 200 elukan navetta. Esteetön merinäköala heti sen kilometrin kuusimetsän jälkeen. Kuivakäymälöitä tontilla akuuttiin suolentoimintaan.
Tuletko sinne pehtooriksi? Saat nuolettaa itseäsi karheakielisillä Mansikeilla ja Muurikeilla, hyväksikäyttää reippaita virol aisia heppapoikia, sähkömopolla Alkoon kerran viikossa.
Palkanmaksu joka päivä suoraan lapaseen, mutta ei kerrota tätä Vero.fi jutuille.
Majoitus Sopu-teltassa.
Eläinlääkäri hoitaa sinun ja mullikoiden työterveyshoidon. Lateksihanska voi heilahtaa.
Tule tule kom kom hit.
Maatilan johtaja Salis
Ooh, Salis on hengissä, rukouksiani on kuultu. Haudasta nousemisesi aiheutti Varissuolla pienen maanjäristyksen, mutta Basso ja Alko pysyivät vahingoittumattomina. Onko sulla nyt paljon multaa kynsien alla?
Ja kiitos kutsusta, tulen tietysti kartanoosi, vaikka suoraan emännäksi, mitä sitä kursailemaan. Olenkin aina halunnut nauttia merinäköalasta, jota ei ole. Kai siellä on orjia, jotka tekevät raskaat työt ja me voimme nauttia Sorbuksesta ja Poprillista? Lauantaitansseihin sitten sinne Bassoon.
Mulla taitaa muuten olla Lantavirus. Paskaa tulee monimuotoisesti lähes joka reiästä. Lopuissa on hiivaa. Saadaan oluetkin samalla tehtyä.
Ihanaa, en malta odottaa kartanoosi muuttoa. Kuorma onkin valmiina jo. Käynnistä traktorisi ja nappaa minut kyytiisi. Uuh.
T: Karjakko-Pieris- Anonyymi00003
Rakas Pieris-karjakkoni
Sinun muuttokuormasi menee suoraan kotikulmilleni, siis Ämmässuon kaatopaikalle. Saat mopopaikan parkkihallista. Unohda kartanot ja merinäköalat.
Sekarotuisille mulkunkuulillesi huostaanotto Kuusamoon, voimia omaisille.
T: Espoon parkkihallidemoni Salis; saldo 3 pudotusta ja 4 haavakkoa.
Revi siitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7013318Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E721063- 44989
- 70845
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit73707- 94677
Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi50660Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k29585- 47574
Taisin vihdoin saada sinut ulos luuristani stalkkeri
Et selvästikään ole niin pätevä kuin luulet. Tai minä niin huono.90544
