...jos kerran Maan keskipiste vetää kaikkea itseensä ja sitä sanotaan myös magneetiksi,niin... magneetithan saattavat hylkiä toisiaan.. mitä tapahtuu,jos Maa hylkii ihmistä? lähteekö ihminen leijumaan kohti ei mitään? voiko olla mahdollista,että Maa hylkisi jotakuta?! ja jos hylkii,niin millä perusteella? onko hyljittävä sattuman lopputulos vai Maan pitkän harkinnan tulos kostaa ihmiskunnalle? mitä jos Maa päättää hylkiä meitä kaikkia?
maanvetovoimasta...
kukka
4213
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ilmeisesti emme leijaile, koska magneettikehän :ssa työntää meitä pois. Jäin miettimään, että mihin sitten ikinä menemmekin täältä, niin ehtivät painavammat ihmiset sinne ensiksi. Heitähän toden näköisesti maa hylkii enemmän. Pitäisikö olla kevyenä tyyppinä kateellinen???
KAikkihan tiedämme että ruohoa polttamalla, maanvetovoima reistailee ja saattaa hyvinkin hylkiä joitain ihmisiä. Mitäs se nyt haittaa, huomattavasti helpompi mennä lähisiwaan kun ei tarvii kävellä kun voi lentääkin.
Maapallon sisuus on sulaa rautaa.
Ei voi ole mankneestista koska ei johda säköä,
tietää jokaine hitsari.
Ainstanin suhtellisuus teorian mukaan:
Kiihdymme koko ajan vauhdissa, isommat taivaan
kappaleet vetää puoleensa.
Maapallon massa jarruttaa juuri sopivasti.
Laihat ja lihavat pysyvät maapallon pinnalla, tosin siten että mitä enemmän massaa sitä enemmän
mapallon kuorta rasittaa.
Uskoo Jumalaan tai Ainstaniin:
Avaruuteen on ilman massaa kaikkien tie.
Siihen mennessä. Tanssitaan vaan balettikenkillä.
Kyllä maapallon kuori sen kestää.
Vastasyntyneellä maan vetovoima on kaikkein pienin, mutta ihmisen ikääntyessä maa alkaa kummasti vetää puoleensa, (HAUTAAN). MUAHHAHHAHHAHHAAAAAAAAAAAAAAAA