Tällä yhdistelmällä ruokavaliosi on jo todella kattava näinkin pienellä budjetilla:Makaroni (hiilihydraatit & energia)Jauheliha / Tonnikala / Kalapuikot (vaihteleva proteiini)Hemapa-pussi (vitamiinit & kuitu)Monivitamiini (varmistus)Pärjäät tällä setillä varmasti ja pysyt toimintakykyisenä. Kalapuikot auttavat erityisesti siihen, ettei ruoka ala kyllästyttää niin nopeasti. Silloin tällöin kananmunia.
Vastaukset 19
- Anonyymi00001
Lisäisin vielä nuggetit ja wokkivihannekset.
- Anonyymi00002
Apina
- Anonyymi00003
Kokeile välillä paviaania.
- Anonyymi00013
Sinä. Banaani on halpa ja hyvä 🍌
- Anonyymi00018
Anonyymi00013 kirjoitti:
Sinä. Banaani on halpa ja hyvä 🍌
En syö orangi poloisten eväitä vaan panostan omeniin.
- Anonyymi00004
Hylkään makaroonit ja herkuttelin porkkanoilla ja perunoilla uunipellillä.
Wieninleike niiden ja raasteen kera maistui oikein mehevältä herkulta.- Anonyymi00006
Tuo Wieninleike alkanut kiinnostaan kun sillon tällön kirjoitetaan niin eipä nyt niin paljon kustantaan tule jos 2 leikettä päivässä syö lisukkeineen.
- Anonyymi00009
Anonyymi00006 kirjoitti:
Tuo Wieninleike alkanut kiinnostaan kun sillon tällön kirjoitetaan niin eipä nyt niin paljon kustantaan tule jos 2 leikettä päivässä syö lisukkeineen.
Olet aivan oikeassa, sillä leikkeet ovat edullisia , varsinkin tarjouksessa, mistä
niitä kannattaa rohmuta jopa pakkaseen. Itse tehty raaste on lähes ilmaista. - Anonyymi00011
Anonyymi00006 kirjoitti:
Tuo Wieninleike alkanut kiinnostaan kun sillon tällön kirjoitetaan niin eipä nyt niin paljon kustantaan tule jos 2 leikettä päivässä syö lisukkeineen.
Meikäläiset Wieninleikkeet ovat sianleikkeitä. Eivät vasikan!
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Meikäläiset Wieninleikkeet ovat sianleikkeitä. Eivät vasikan!
No sitä paremmaltahan ne maistuvat. En haluaisikaan syödä vasikkaa.
- Anonyymi00017
Anonyymi00012 kirjoitti:
No sitä paremmaltahan ne maistuvat. En haluaisikaan syödä vasikkaa.
Vaikuttaa siltä, että et ole koskaan syönyt oikeaa, oikein valmistettua wienerschnitzeliä.
Oikean ostaminen vaatii hyvinvarustetun lihatiskin ja lihamestarin löytämistä ja suostumista esivalmisteluun jonka jälkeen on kiire paneroimaan nuijittu leike ja paistamaan se tai ne.
- Anonyymi00005
En tuota makaronia niin ylistäisi vaan mielummin perunaa,riisiä.
- Anonyymi00007
Tumma makaroni>tumma riisi>peruna>normi makaroni/riisi.
- Anonyymi00014
Anonyymi00007 kirjoitti:
Tumma makaroni>tumma riisi>peruna>normi makaroni/riisi.
Meillä ei maistu tummat tuotteet.
- Anonyymi00015
Anonyymi00014 kirjoitti:
Meillä ei maistu tummat tuotteet.
Hummani hei hummani hei.
- Anonyymi00008
Poliitikoista saa hyvää lihaa, erityisesti oikeistolaisista!
- Anonyymi00016
Timo soinista tulis jo valtava lihakeitto.
- Anonyymi00019
Mutta mistä löytyisi se valtava pata. Ehkä jostakin Tarzan elokuvan jäämistöstä.
- Anonyymi00020
Ostan toimeentulolla olutta
Tupajumi, savo.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a5791184- 71821
Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.266652- 53624
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o161612Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä171611Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.84562Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta119552Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht202519Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20486