Petossuomalaiset lupasivat euron bensaa viime vaaleissa,missä se on?
Missä euron bensa?
4
67
Vastaukset
- Anonyymi00001
Lopeta jo. Mulla ei ole mitään muistikuvaa, et olisivat "euron bensaa" luvanneet, mutta se muistikuva on, että vihervassariämmät kiljui siitä. No enivei, bensa lienee kohta 2,40/ ja dieseli menee yli 3:n.
Mikä minua huvittaa on se, että Nesteen joku Kuppauuno suitsutti lehdessä, ettei heille tule raaka-aine tuolta vaan (näin ymmärsin) tuosta nurkilta. Kuitenkin Nesteellä polttoaineet on järjestään n 10snt kalliimpia kuin muilla asemilla. Miten tämä on selitettävissä?
Mutta nyt ei kannata syyttää tätä hallitusta, muutakuin siltä osin, että varsinkin kokkareet nuoleskelee yhden seniilin vanhan äijän persreikää ja mielistelevät niin, että ojsettaa. - Anonyymi00002
Euron bensa oli vain temppu jolla saatiin ääniä hyödyllisiltä hölmöiltä. Persujen tuoreet edustajat äänesti sitä vastaan heti vaalien jälkeen.
- Anonyymi00003
Ei niiden helppoheikkien puheisiin eikä lupauksiin voi luottaa pätkääkään.
- Anonyymi00004
Sisäsiittoisten persunatsien kyvyt rajoittuvat lähinnä silmien vääntelyyn.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872748- 1642559
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182277Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2091476"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591474Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311222Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää971174Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3711089