Se on aivan käsittämätöntä, että Trump, joka käy armottomasti, sanoin tai lakimiehin tai erilaisin pakottein, tullein, kostotoimin, kaikkien niiden kimppuun, jotka vähääkään vastustavat, tai edes kritisoivat Trumpia.
Mutta Putinin peppua Trump jaksaa edelleenkin nuolla, vaikka Putin tukee USA:n vihollista Irania.
Trump ihailee ja kadehtii Putinin yksinvaltiutta niin, että ei voi olla Putinia vastaa mitä ikinä Putin tekeekään, vaikka sitten USA:ta vastaan.
Trump haluaisi olla samanlainen diktaattori kuin Putin on.
Trump rakastaa Putinia, vaikka se tukee Irania
8
109
Vastaukset
- Anonyymi00001
Trumpilla on vielä vähän matkaa saavuttaa Putin lehdistönvapauden tukahduttamisessa. Vaikka yritys on kova Trumpillakin tukahduttaa lehdistön-/medianvapaus.
Venäjä on noin sijalla 170 lehdistönvapaudessa, USA on sijalla 57. Suomi on sijalla 6. - Anonyymi00002
En oikein tätä tajua kanssa.Ilmeisesti se on joku
kiristyssuhde.Tullut mieleen Trumpin suvun
tarraaminen Venäjän ja Ukrainan luonnon-
rikkauksiin.Muuten tässä ei olisi järkeä? - Anonyymi00003
Eniten Trump rakastaa EUta, jolle myy kallista öljyä ja kaasua.)))
- Anonyymi00004
Putinilla on muutama Trumpista ja hänen iloluontoisista naisvieraistaan moskovalaisen hotellin yksityisswiitissä aikoinaan kuvattu video, jotka panevat Trumpin rakastamaan Putinia yli kaiken.
- Anonyymi00005
Putinilla on kuvamateriaalia trumpin moskovan seikkailuista silloin aikoinaan. Taitaa olla epsteinin jutut pyhäkoulu luokkaa näihin verrattuna. Ei siinä oikein muuta tule mieleen.
- Anonyymi00006
Eurooppaa Trump sen sijaan vihaa. Juuri äsken oli uutisissa, että Trump uhkaa nostaa eurooppalaisten autojen tullin 25:een prosenttiin.
- Anonyymi00007
Trump kuvittelee olevansa suuri presidentti, odottaa Nobelin rauhanpalkinnon tippuvan donaldin käsiin? Eipä taida tippua. Trump tulee jäämään historiaan yhtenä USAn huonommista presidenteistä .
- Anonyymi00008
Pohja noteeraus tuon huonommaksi, ei voi enää mennä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2732824Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka402259Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3471977- 1051697
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1041640Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121355- 661297
- 681233
- 551159
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771112