Suomen Pankin mukaan

Orpon luoma suurtyöttömyys maksaa Suomelle miljardeja.
13120
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Demari = Loisiva idiootti.

Pekka Puupää = Sanna Marin

Äänestä

.

Äänestä

fakoffdemari

Äänestä

Pikku-Petteri upotti Suomen suohon.

1Äänestä
  • .

    Äänestä

Vain linkki aiheeseen puuttuu, muuten vassarin bullshittiä

Äänestä

petterin kyrvänimijöille on yllätys, että työttömyys on talouskasvulle haitaksi?

Äänestä

Euroopan komissio arvioi, miten Suomi pärjää alijäämämenettelyn ehtojen kanssa, eikä tilanne näytä hyvältä.

Äänestä
  • Voisiko suomi saada muutaman lyhennysvapaa vuoden sekä lainojen koroista että EU jäsenmaksuista?

    Äänestä

Sannan suojatyöpaikoilla suomi nousuun!!!! Tukityöllistys tuo suomelle miljardien voitot!!! Puuhastelu on uusi metsäteollisuus!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Orpon luoma suurtyöttömyys maksaa Suomelle miljardeja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu