NL:n puna-armeija oli juutalainen

Anonyymi-ap

Bomsevikkien ja kommunistien vallankumous Venäjällä oli juutalainen juutalaispankkien.rahoittama.

Myös armeija oli huomattavan juutalainen.

1930- luvulla monet juutalaiset olivat puna-armeijan komentajia. Mm. kenraalit Iona Yakir, Yan Gamarnik, Yakov Smushkevich (ilmavoimien komentaja) ja Grigori Shtern (eturintaman komentaja talvisodassa).

Puna-armeijassa oli 500 000 juutalaissotilasta. 200,000 kuoli taisteluissa. 100 saavutti kenraalin tittelin.

Monet ovatkin ihmetelleet "ryssien" kyvyttömyyttä ja ruokottomuutta. Olivatkin juutalaisia.

II WW:n jälkimainingeissa itäjuutalaiset eli askenatsit, joita tuotiin asuttamaan saksalaisten koteja, eivät osanneet edes käyttää vessaa, vaan käyttivät vessoja varastoina ja paskoivat ulos kadulle, tielle jne.

10

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Onneksi suomalaiset tappoivat näitä. Muutenhan Suomi olisi nykyään juutalaisten rypemä ryssälä, vaikka onhan täällä noita nykyäänkin, ihan liikaa.

    • Anonyymi00002

      Tuohan ehkä selittäisi Trumpin toimia nykyään ?

      • Anonyymi00003

        Trump on itsekin juutalainen. Ellei ollut jo aiemmin, omaksui juutalaisuuden (terrorismin) viimeistään 2017.

        Lisäksi kaveerasi pedarijuutalaisen kannibaalin Epsteinin kanssa vuosikymmenien ajan.


    • Anonyymi00004

      Usan kenraali Patton totesi, että olivat sotineet väärällä puolella, kun katseli juutalaisten paskomista kaduille Saksassa ja vastusti saksalaisten kotien antamista juutalaisille.

      Nykyään nämä apinat eivät ymmärrä rypevänsä toisen kansan identiteetillä, vaikka niiden omat arkeologit Israelissa ovat asian julkisestikin todenneet. Selittävät apinankiimoissaan olevansa superrotu.

    • Anonyymi00005

      Ukrainassa on nykyään juutalaishallitus ja meno kakofonista. Ihmisiä viedään väkisin rintamalle, kukaanhan ei todellisuudessa halua sotia juutalaisapinoitten sotia. Stananmoinen rottala.

    • Anonyymi00006

      Juutalaisia taisteli yleisesti liittoutuneiden puolella yhteensä noin 1,5 miljoonaa sotilasta, mukaan lukien 500 000 NL:n. 550 000 Usan armeijassa, 100 000 Puolan armeijassa ja 30 000 brittien armeijassa. Lähde Yad Vashem.

      Juutalaisten määrä Puolan armeijassa ja juutalaisten ylikansallinen terrori selittää osalta Katynin joukkomurhan, jossa tappoivat puolalaisia upseereita jne.

      Juutalaiset voisi tunkea kaikki samaan paikkaan, jossa saisivat taistella toisiaan vastaan, häiritsemättä ei-juutalaisten elämää. Kukaan ei tosiaan tarvitse tätä paskasakkia.

    • Anonyymi00007

      On teillä mussuilla jutut. Kalavaleitakaan ei sepitellä niin isolla kädellä kuin noita teidän musujen juutalaistarinoita.

      • Anonyymi00008

        Juutalaiset on potkittu pois jokaisesta Euroopan maasta, vuosisatojen ajan. Ei tähän musuja tarvita.


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Juutalaiset on potkittu pois jokaisesta Euroopan maasta, vuosisatojen ajan. Ei tähän musuja tarvita.

        Muslimit täältä on potkittu. Juutalaisille ei olisi tehty mitään ilman muftin kuiskuttelua Hitlerin korvaan. Paskasakkia on muslimit valheineen.
        Näin on nykyisinkin. Juutalaiset on ookoo, muslimit pois ajettavaa terroristisakkia. Juutalaisia ei edes erota normaalista länkkäristä.


      • Anonyymi00011
        Anonyymi00009 kirjoitti:

        Muslimit täältä on potkittu. Juutalaisille ei olisi tehty mitään ilman muftin kuiskuttelua Hitlerin korvaan. Paskasakkia on muslimit valheineen.
        Näin on nykyisinkin. Juutalaiset on ookoo, muslimit pois ajettavaa terroristisakkia. Juutalaisia ei edes erota normaalista länkkäristä.

        Juutalaiset on potkaistu pois jokaisesta Euroopan maasta. Siperialaisten on ilmeisesti vaikea ymmärtää, että sitä saastaa ei halua kukaan minnekään. Siperialaiset eivät sitä paitsi itsekään kuulu Suomeen tai Eurooppaan, jos tarkkoja ollaan.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      284
      3525
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      22
      1958
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      43
      1615
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1461
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      143
      1149
    6. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      81
      1144
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1054
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      93
      947
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      210
      821
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      747
    Aihe