Suomeen kastilaitosta, missä kepulaiset ovat kastittomia.
Ydinkunnat järjestäisivät enemmän lakisääteisiä tehtäviä ja ottaisivat laajemman järjestämisvastuun palveluista kuin perässävedettävät lähikunnat. Ydinkunnissa olisi runsaammat yritystuet.
Kokoomus salassa valmistellut
15
185
Vastaukset
- Anonyymi00001
Osta lisää foliota.
- Anonyymi00006
. HYVIN SAOTTU .
- Anonyymi00002
Kokoomuksen visiossa ydinkuntina voisivat toimia esimerkiksi suurimmat kaupungit, maakuntakeskukset ja vahvimmat seutukaupungit. Muut kunnat voisivat jatkaa kastittomien lähikuntina.
- Anonyymi00004
Jos valitsee asua metsässä, ei pidä itkeä metroa.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Jos valitsee asua metsässä, ei pidä itkeä metroa.
Aina voi itkeä ja mistä vaan, kun tekee tosiasioista itselleen jonkinlaisen arvostus tai ihmisarvokysymyksen.
- Anonyymi00007
Anonyymi00005 kirjoitti:
Aina voi itkeä ja mistä vaan, kun tekee tosiasioista itselleen jonkinlaisen arvostus tai ihmisarvokysymyksen.
.
pippeli.
. - Anonyymi00008
Anonyymi00004 kirjoitti:
Jos valitsee asua metsässä, ei pidä itkeä metroa.
Paitsi Torgausta Köyliöön.
- Anonyymi00014
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Tietoa GeministäAvautuu uudessa ikkunassa
Gemini-sovellusAvautuu uudessa ikkunassa
TilauksetAvautuu uudessa ikkunassa
YrityksilleAvautuu uudessa ikkunassa
Keskustelu Geminin kanssa
tee runo kikkelistä
Tässä on lyhyt ja humoristinen runo aiheesta:
Se on pieni suuri ihme,
joskus ujo, joskus vihmer.
Housun mutkassa se torkkuu,
kunnes maailmalle norkkuu.
Se on hassu, se on veikeä,
mutta harvoin kovin tärkeä.
Sille nauraa voi ja pitää,
ilman sitä ei ois mitään. - Anonyymi00015
Pääministeripuolueessa linjataan, että jatkossa Suomessa ei tarvita terveyskeskuksia.
- Anonyymi00016
Mustalaiset/vastaanotetut intialaiset...
- Anonyymi00018
Pääset leikkirahalla tarkastukseen, sitten loput 300 e/käynti.
- Anonyymi00019
Foliosta tehty kruunu on näillä Petterin paskanatseilla päässä vielä vähän aikaa.
- Anonyymi00020
Orpo tuntuu olevan sekaisin kuin seinäkello. Eikö se riitä, että hallitus on jo jakanut ihmiset kahteen ryhmään, niin pitäisikö kunnat vielä jaotella samalla lailla. Vastenmielisyyteni näitä hallituspuolueita kohtaan sen kun vaan kasvaa.
- Anonyymi00022
Jaa Orpoa ulos!
- Anonyymi00023
Kelakaljaa tai orpo ulos!
PS: Zelenskyi on antikristus.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721445
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411029Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38735- 14650
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21640- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17583Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577