Miksi tästä ei saa puhua
Ukrainan isku siviilikohteeseen Pietarissa epäonnistui täysin
Anonyymi-ap
17183
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mitä puhumista siinä muka on?
Vai haluatko seuraavaksi jo muistomerkin sodassa henkiin jääneille?
Aloittaja on Venäjän trolli.
Mistä tiedät? Eikö se voi olla vain tyhmä, miksi myös pahakin?
Ukrainan isku pietarilaisiin siviilikohteisiin epäonnistui täysin ja kohteeksi muodostui harhautumisen vuoksi öljyjalostamot ja satamat Suomenlahden suulla.
Toista on Venäjän federaatiossa.
Yrittäessää osua ukrainalaisiin sotilaskohteisiin, ohjukset aina harhautuvat ukrainalaisiin kouluihin, päiväkoteihin, sairaaloihin ja kirkkoihin yms.
Jos ohjukset eivät osu lastentarhoihin, niin venäläisten vapauttajasoturien uloste löytää tiensä ukrainalaisten lastentarhojen tapetteihin.
Mitä ryzzänpazka mölisee?
Ukraina iskee sotilaskohteisiin ja sotaa tukeviin laitoksiin. Venäjä iskee tarkoituksella suoraan pelkkiin siviilikohteisiin - kauppohin, kouluihin, kerrostaloihin, kirkkoihin, päiväkoteihin, lastensairaaloihin, kulttuurikeskuksiin ym.
Moraalittovat barbaariryzzät ovat sotarikollisia terrroristejä, jotka murhaavat tarkoituksella pelkkiä siviilejä.
Virolaiset kuvas kuinka UFO tuhosi Ukrinan dromet! Viedeo on netissä!
Ukraina häviää sodan!
Ukraina häviää sodan! Näin kertoo Propaganda-ryssän trollaaja-
Tarina on aivan toinen-
Venäjä väittää voiton olevan väistämätön – ei ole
https://www.youtube.com/watch?v=ODvP6GL8d44
Venäjä JUURI hävisi tämän SODAN... Ukraina siirtyy täysimittaiseen hyökkäykseen
https://www.youtube.com/watch?v=eLriBPb7ksw
Puttea taitaa jännittää voitonpäivän bileet ja taitaa kaksioisolento joutua näyttelemään sinne lavetille vanhojen höperöiden sodan sankareitten sekaan jotka eivät varmasti tunnista enää ketään ja uskovat Stalinin olevan edelleen vallassa.
Oligarkkipressa Zelensky on kuitenkin onnistunut lähettämään räjähdelasteissa olleita drooneja maamme rajojen sisäpuolelle.
Putin on naZi.
Eihän se mikään isku ole, jos se torjuttiin. Yritys.
Diktatuuri: Miksei tule vaaleja Ukrainaan?
Zelenskyillä epäonnistuu kaikki.
Orpon hallitus meni päin v......a
Punikkinatsit puolustaa venäjän hyökkäyssotaa
Ituks män!