onhan siitä merkkejä ollut näkyvissä. Ruotsin vasemmistoliitossa antisemitismiä on huomattavasti, ja siitä on siellä valtamediatkin kirjoittaneet.
Turun Juutalaisseura kertoi jo aikaa sitten, että antisemitismi siellä ei tule mamujen taholta, vaan vasemmiston/äärivasemmiston.
Turun Juutalaisseura kertoi jo aikaa sitten, että antisemitismi siellä ei tule mamujen taholta, vaan vasemmiston/äärivasemmiston.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Moni vassari on juutalaisvastainen.
Mistä johtuu aloituksen ja vastauksen epäloogisuudet?
Moni vasliittolainen pitää myös venäjästä.
Ja demari.
Vassarit vihaavat jutskuja
Juuri oli uutisissa siitä miten Halla-ahon tytär kuuluu natsihenkiseen ryhmään, joka on levittänyt juutalaisvihaa ja käyttänyt natsisymboleja vaatteissaan.
Ylen ja muun vas median valeuutinen, näitä alkaa nyt tippumaan päivittäin kun vaalit alkaa lähestymään. Ovat varmaan pelanneet myös afrikan tähteä ja käyneet eläintarhassa katsomassa pesukarhuja ja mesimäyriä. Kuulin että jyväskylän ps vaikuttajan siskon 4 luokan ainevihkosta 70 luvun lopulta oli löydetty 2 s kirjainta jotka olivat epäilyttäviä????
Punapanssilla taas vaikeuksia pysyä aiheessa😅🤣😂
Ei vaan pidä paikkaansa.
Suomen vasemmistoliitossa ei ole yhtään antisemitismiä.
Ei kuulu vasemmistolaiseen idealogiaan.
Kylläpä tulee valetta sujuvasti punarotalta.
Miksi valehtelet kommari?
Hohohohoooo....
Miksi vassut jo lähtökohtaisesti asennoituu niin että Israel on aina syyllinen
Nimenomaan kuuluu.
Kannattaa tutustua seemiläisiin kansoihin myös persujen
https://fi.wikipedia.org/wiki/Seemiläiset
Näille täällä aivotonta pasketta uliseville teinipersuille historian opiskeleminen on täysin ylivoimainen asia.
Sama suomessa, yle hs ym mediamme ovat ääeivasemmiston hallussa ja ajavat Istaelin tuhoamista iranin ja isl.. maailman tukena.
Nythän euroooasta pakenee kaikki juutalaiset vainoja ja ilkivaltaa. He ovst sivistynyttä ja ahkeraa sekä yrittäjähenkistä kansaa joka ei elä sos tukien varassa eikä myös riehu mellakoimassa.
Vaikka kuinka paljon.
Myös demareissa sitä esiintyy.
Pilvin pimein.
Asia korpeaa....
Myös palestiinalaiset ovat seemiläisiä.
Jos on vähintään hyvätuloisten ihmisten vastainen niin kuuluuhan tuohon ryhmään paljonkin juutalaisia hyvätuloisia.
Onko se sitten antisemitismiä jos vaatii että juutalainen maksaa tai itkee ja maksaa.
Ruotsin vassarit täynnä islamisteja.
"Vihreillä on ikävä taipumus pitää itseään piirun verran parempina ja paremmalla asialla olevina poliitikkoina. Sekä Suomessa että Saksassa on nyt nähty, miten omasta ylivertaisuudesta kumpuava ylimielisyys kostautuu."
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-vahan-parempi-pedofiili/2340450
Vihreet täynnä pedareita.
Antisemitismi on sana, jonka sioonistikahjot ovat kaapanneet omaan käyttöönsä. Tarkoituksenaan on kääntää kaikki Israelin murhanhimoista hallintoa vastaan suunnattu aiheellinen kritiikki kritisoijaa vastaan.
On kuulemma ihan demokraattinen maa tuo Israel?
Joten kyllä enemmistö ihan tavallisista juutalaisista tykkää verenhimoisista ja murhanhimoisista päättäjistään.
Tai sitten Israelia turha pitää minään demokraattisena länsimaana.
Demokraattisesti valittu hallintokin voi olla läpimätä. Hitlerkin nousi valtaan ihan demokraattisissa vaaleissa.
Vasemmsitoliitossa
esiintyy
K A T E U T T A .
Lisäksi
liehulettejä
ja kivien heittelyä
itsenäisyyspäivän iltana.
Huru mykky....
Miksi valtamedia ei kysy sitä?
Vetää vassuja vaikeiksi.
Miksi Yle ei kerro tästä?
Vasemmisto ei ole antisemitistinen.
Vasemmisto ei vain siedä juutalaisia heidän tekojensa ja ideologiansa vuoksi.Sosialistisen järjestelmänkin he yrittivät tuhota sisältä päin.
Kyseessä ei ole siis mikään ihon väriin perustuva rasismi.
Valtamedia ei halua tutkia asiaa...
Melkoisen paljon.
Onko joku muu ryhmä kehittänyt itselleen tuollaisen anti-alkuisen suojatermin syytöksiä vastaan?
Siinä tärkeä kysymys.
Nämä Stalinistit ovat nykyään kansallissosialistien linjoilla…
Paljonko on esiintynyt muissa SS-ryhmittymissä?
Minjalta pitäisi asiaa kysyä.
Rasismi kukoistaa vassuissa.
Ihan pirusti.
Tää on hyvä muistaa.
Ex-kokoomuslainen Pertti Salolainen on myös tunnetusti antisemitisti.
Jos ei hyväksy Gazan kansanmurhaa eikä pahoja tekoja surmata lapsia ja naisia, jotka on muka turvallisuus uhka, leimataan antiseministiksi. Se on totuuden vääristelyä ja pahuuden hyväksymistä.
Koskelan pitäisi puuttua asiaan.