Hanta-virus kuinka nopeasti tappaa

Anonyymi-ap

Nyt tuo uusi hanta-virus tuntuu leviävän todella nopeasti myös ihmisestä ihmiseen.
Aiheuttaa mm. Aivokalvontulehdusta sekä aivojen tulehdusta.
Epäselvää, että kuinka nopeasti tappaa, sillä hoitaahan sitä on kovin hankala.
Itämisaika on pitkä eli 2 viikkoa, joten tartunnan saanut kerkiää levittämään sitä tehokkaasti ympäristöön. Nythän sitä on Espanjassa, etelä Afrikassa ja oliko jo isossa-britanniassa?
Toinen kysymys, kuinka nopeasti saadaan maasuljettua tai ainakin Uusimaa, ettei tartuta muuta maata?

3

293

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tappasi vain koko perkeleen porukan

      • Anonyymi00003

        Älä nyt, olet paljon onnellisempi kuin luuletkaan. Suurin osa maapallon väestöstä syö huonosti eikä saa terveydenhoitoa.


    • Anonyymi00002

      Eihän se välttämättä tapa. Yleensä virustautien oireet ovat erilaisia. Taudiksi puhjenneilla korkea kuolleisuus. Omat elintavat vaikuttavat kaikkeen; terveellinen syöminen, liikunta ja uni sekä alkoholin ja tupakan välttäminen, huumeista puhumattakaan.
      Me kaikki kuolemme, ei sitä tarvitse pelätä. Elämä jatkuu toisella tasolla. Nyt pitäisi vaan rakastaa itseään ja muita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      165
      1740
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      154
      1310
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      220
      945
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      887
    5. 55
      786
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      747
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      735
    8. 89
      711
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      198
      647
    10. Martinan alamäki jatkuu

      Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      603
    Aihe