Hantavirus on rokotehaitta Pfizerin tiedoissa

Sielä Pfizerilla kiirehditään ja ahkeroidaan kovasti uuden piikin äärellä.. kohta sitä saa. Ja jos ei halua niin lainsäädäntöä on sopivasti fiksattu, että rangaistuksetta et valitse olla ottamatta. Valoja päälle hyvät ihmiset.. uusi sirkus on alkamassa ja se todella on vain sirkusta.
3142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Maskeja,rokotteita ja pelkoa.
Kyllä tähän oli tehty paremmin pohjustus peloittelu kuin siihen apinarutto juttuun.

Äänestä

Hantavirus ei ole samanlainen kuin korona oli, ei tartu ihmisestä toiseen, eikä ilmateitse. Myyrien ja hiirien jätökset levittää mullasta ja jos hengittää pölyä missä nämä ovat olleet. Ei ole helposti leviävä virus. Ei tehdä kärpäsestä härkästä.
Sairastin lapsena, kun toimme hiirenpoikaset sisälle, nousi kova kuume. Mutta varmasti tulimme immuuniksi.

Äänestä
  • "Normisettiä", kun vuosittain tavataan kymmeniätuhansia tartuntoja. Jopa tuttavapiirissä ollut nyt keväällä. Hyvin harvoin tarttuu ihmisestä toiseen.
    Lehdet vois olla turhaan lietsomatta tämmöisestä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sielä Pfizerilla kiirehditään ja ahkeroidaan kovasti uuden piikin äärellä.. kohta sitä saa. Ja jos ei halua niin lainsäädäntöä on sopivasti fiksattu, että rangaistuksetta et valitse olla ottamatta. Valoja päälle hyvät ihmiset.. uusi sirkus on alkamassa ja se todella on vain sirkusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu