Keskustelu katosi

Anonyymi-ap

Eipä ole aiemmin tullut vastaan että koko keskustelunaloitus häviää, poistettuja yksittäisiä mielipiteitä on kyllä hävinnyt (sääntöjen vastaisia).

Ihan tarkkaan en otsikkoa muista mutta sen kirjoittaja ilmoitti muuttaneensa syrjäseudulle, jossa on kuitenkin vieraillut todistajia odotuksien vastaisesti. Tänään aamupäivällä vielä kirjoitin vastineenkin kirjoitukseen monien muiden tapaan. Nyt ketjusta ei löydy jälkeäkään edes Suomi24:n sanahakutoiminnoilla ja googlen historiaa käyttämällä tulee vastaus "pahus, sivua ei ole olemassa". Erikoista.

12

271

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Vartiotornikyttä asialla.

    • Anonyymi00002

      Minäkin luin sen aloituksen. Olihan se ihan asiallinen, mutta hohki kaunaa, melkein raivoa jehovalaisia häiriköitä kohtaan.

      Minä toivoisin, että heitä ilmaantuisi ovelleni. Antaisin heille kristillisiä trakuja ja yrittäisin käännyttää heitä pois helvettiin johtavasta harhaopistaan. Ei voi pelastua, ellei tajua, että Jeesus, joka oli ihmiseksi tullut Jumala, sovitti meidän kaikkien synnit verellään, ja että uskomalla sen uudestisynnymme.

      Jehovalaisuus on kultti. Tuo kaksi yhtä vastaan -koputtelu ovella kyllä ärsyttää. Ja heidän karttamisensa on omahyväistä tekopyhää kiusaamista. En ymmärrä, miksi kukaan haluaa olla jäsen tuollaisessa puljussa.

    • Anonyymi00003

      Ilmoitukset uusista vastauksista säilyvät, eikä niitä saa poistettua.

    • Anonyymi00004

      Nimenomaan, noita aina katoaa, kuka on asialla?

      • Anonyymi00005

        Haaratoimiston "tiltu". Mainosvaltuutettu.


    • Anonyymi00006

      Google löysi tämän verran:


      Suomi24 Keskustelut
      https://keskustelu.suomi24.fi › mu...
      ·
      Translate this page
      Minä henkilökohtaisesti pidän huolen siitä, että kaikki minun tuttavani ymmärtävät, että teillä on tarkoitus vain saada nimi testamenttiin tai ehkä joku

      Tuo tuskin pitää paikkansa, joten voidaan katsoa myös mustamaalaamisena (oma näkemys).
      Ylläpito on sen kuitenkin poistanut, joten jos aloituksen tekijä on asiasta eri mieltä, voi tiedustella sitä moderoinnista, mikä on ollut syy miksi ovat katsoneet aloituksen a s i a t t o m a k s i.

      • Anonyymi00013

        Tuossa ei ollut mitään varsinaisesti asiatonta, mutta ymmärrän oikein hyvin, miksi kuka tahansa olisi sen sellaiseksi voinut ilmoittaa. Ylläpitohan ei tarkista asiattomaksi ilmoitettuja viestejä, vaan, vaan poistaa niitä satunnaisesti. Täysin neutraaleja viestejäkin poistetaan, mutta selkeästi sääntöjen vastaiset massapostitukset säilyvät.


    • Anonyymi00007

      Anonyymi00002 2026-05-10 08:38:02

      " En ymmärrä, miksi kukaan haluaa olla jäsen tuollaisessa puljussa "

      -Siitä pyritään tekemään sukuvika. Lapset mukaan eikä muuanne mihinkään.

      -Yksinäisyys on tärkeä tekijä ihmisen lahkoon luiskahtamisessa. Esim. perheen hajoamisen, elämäntoverin kuoleman, vieraaseen kaupunkiin muuton vuoksi

    • Anonyymi00008

      Katosko juttu kuin Peräilma Saharaan? HOHOHOHOH Tajusitteko vitsin? HOHOHOOHOHOHO.

    • Anonyymi00009

      Aina kun luopiot jää pulaan, keskustelu poistuu tai alkaa, keskustelijan häätäminen, että ethän saisi edes olla tällä palstalla ja kirjoitella


      nyyyh nyyyh nyyh nyyh

      Me halutaan vain keskenään panetella todistajia, valokopiokone ja Turunen.

      • Anonyymi00011

        Nyt ei ole aika alkaa höpöttelemään höpö-höpö-juttuja! Onhan paljon järkevämpää tehdä Raamatun Totuuden mukaisia havaintoja lopun alkojen tapahtumista! Jotka Järjestö on aina ennustanut täysin oikein ja oikea-aikaisesti! En ihmettele, jos typerimpiä keskusteluja poistetaan automaattisesti. Nyt haluaisin tarkentaa keskustelun lopun aikain merkkeihin! Oletko huolissasi kulkutaudeista ja sodista sekä nälänhädästä, jotka uhkaavat maailmallista asiainjärjestelmää? Järjestö opettaa Totuudenmukaisesti kaiken siitä, mikä mieltäsi askarruttaa! Voit kysyä rohkeasti mikä mieltäsi painaa! Työttömyys? Sairaus? Avioelämän haasteet? Kirkon valheet? Television valta? Voit kirjoittaa tähän kysymyksesi! Tai kysyä suoraan Järjestön Verkkopalvelusivustolta! Älä jätä tilaisuuttasi hyödyntämättä, sillä AIka On Lähellä!


      • Anonyymi00012
        Anonyymi00011 kirjoitti:

        Nyt ei ole aika alkaa höpöttelemään höpö-höpö-juttuja! Onhan paljon järkevämpää tehdä Raamatun Totuuden mukaisia havaintoja lopun alkojen tapahtumista! Jotka Järjestö on aina ennustanut täysin oikein ja oikea-aikaisesti! En ihmettele, jos typerimpiä keskusteluja poistetaan automaattisesti. Nyt haluaisin tarkentaa keskustelun lopun aikain merkkeihin! Oletko huolissasi kulkutaudeista ja sodista sekä nälänhädästä, jotka uhkaavat maailmallista asiainjärjestelmää? Järjestö opettaa Totuudenmukaisesti kaiken siitä, mikä mieltäsi askarruttaa! Voit kysyä rohkeasti mikä mieltäsi painaa! Työttömyys? Sairaus? Avioelämän haasteet? Kirkon valheet? Television valta? Voit kirjoittaa tähän kysymyksesi! Tai kysyä suoraan Järjestön Verkkopalvelusivustolta! Älä jätä tilaisuuttasi hyödyntämättä, sillä AIka On Lähellä!

        Ennustiko järjestö oikein vuodesta 1975?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      89
      1356
    2. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      80
      898
    3. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      844
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      290
      754
    5. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      81
      626
    6. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      621
    7. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      41
      597
    8. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      597
    9. 39
      559
    10. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      28
      554
    Aihe