Venäjä antautuu ehdoitta

Anonyymi-ap

Kun tätä palstaa lukee, niin voi ajatella Venäjän antautuvan pian ehdoitta. Se vetää joukkonsa pois Ukrainasta ja maksaa tuntuvat sotakorvaukset. Sotarikolliset tuomitaan.

Todellisuus on sitten aivan jotakin muuta.

22

194

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kolmen päivä erikoisoperaatio ja Ukrainan valloitus muuttaa jatkuvasti muotoaan ...

    • Anonyymi00002

      Miksi antautuisi? Vasta 1,5 miljoonaa ukkoa mennyt, joista 250000 mullissa. Lisää vaan piippalakkia myllyyn....Kyllä venäjällä ukkoa riittää, eikä tunnu missään. Venäjällä 140 miljoonaa ihmistä joista n.puolet oletettavasti miehiä. Eli kärsii putinin tapattaa vielä kymmeniä miljoonia.

      • Anonyymi00003

        Ukrainan 800000 sotilasta ei voi tappaa kymmeniä miljoonia ryssiä. Ukrainalta loppuu sotilaat ensin.


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Ukrainan 800000 sotilasta ei voi tappaa kymmeniä miljoonia ryssiä. Ukrainalta loppuu sotilaat ensin.

        Ei puolustajalta miehet lopu.


      • Anonyymi00003 kirjoitti:

        Ukrainan 800000 sotilasta ei voi tappaa kymmeniä miljoonia ryssiä. Ukrainalta loppuu sotilaat ensin.

        Ukraina käyttää koneita ja älyä eikä tapata turhaan omia sotilaita.

        Parasta olisi putlerin tehdä kaulakiikku itse, selviää pienemmällä kivulla.


      • Anonyymi00003 kirjoitti:

        Ukrainan 800000 sotilasta ei voi tappaa kymmeniä miljoonia ryssiä. Ukrainalta loppuu sotilaat ensin.

        Kouluttamattomien tappamiseen riittää pienempikin porukka, kunhan se osaa hommansa.


    • Anonyymi00005

      Näin tulee käymään tuon vetäytymisen osalta, kun Putinin hallinto romahtaa. Ensin loppuvat sotilaiden palkkarahat, sitten koko poliittinen tuki tälle hölmöydelle. Putinin jälkeisen hallinnon tehtäväksi jää yrittää palauttaa suhteet Eurooppaan eikä se onnistu ennen kuin sota lopetetaan.

      • Anonyymi00008

        Sun luja usko ei vaikuta todellisuuteen. Venäjä ei vetäydy Ukrainasta. Putinin hallinto jatkaa vielä Putinin kuoltua. Venäjän kansa tahtoo niin.


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Sun luja usko ei vaikuta todellisuuteen. Venäjä ei vetäydy Ukrainasta. Putinin hallinto jatkaa vielä Putinin kuoltua. Venäjän kansa tahtoo niin.

        Eikä sinun. Mutta minä luotankin asiantuntujoihin, jotka tutkineet diktatuurien hajoamisia.


      • Anonyymi00016
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Sun luja usko ei vaikuta todellisuuteen. Venäjä ei vetäydy Ukrainasta. Putinin hallinto jatkaa vielä Putinin kuoltua. Venäjän kansa tahtoo niin.

        Tottakai Venäjä lopulta vetäytyy Ukrainasta, eipä sillä juuri muita mahdollisuuksia ole.


    • Anonyymi00006

      Se mikä Putinin retoriikassa ja sairaissa unissa oli vuodesta 2014 alkaen ja laajemmin helmikuusta 2022 "natseja" vilisevä uhka venäjälle, Ukraina, onkin tänään "pahojen voimien keskittymä, jota koko NATO tukee".
      Putlerin käyttämä kielellinen ilmaisu rosvojoukkojensa sodasta muuttaa muotoaan sen mukaan mikä on päivän tuloskunto. Nyt kun Putler on käynyt sotaansa yli neljä vuotta, haavoittanut ja tapattanut yli miljoona venäläistä rintamalla, kansa ei enää usko pikaiseen, kolmen päivän, Ukrainan valloitukseen. Puheessaan Punaisella torilla Putler koetti hakea henkeä 81:n vuoden takaa. Venäjän nykynuorisoa ei välttämättä kiinnosta Stalinin ajan pakkotyöleirit, mutta syyt miksi Putler lakeijoineen rajoittaa internetin käyttöä saattaa herättää ajatuksia, että presidentti on uinut aikansa ohi.

      • Anonyymi00010

        Koko homman taustalla on Putinin halu pysyä vallassa, Venäjän kansan etu on tälle alisteinen.

        Tragikoomista hommassa on se munaus, jonka Putin teki. Mikään muu ei ole uhannut hänen valtaansa kuin absurdi haave uudesta neuvostoliitosta, ja sen mukainen sotaretki Ukrainaan. Ehkä tuo ihmisen ahneus on rajaton, eikä Venäjän yksinvaltiuskaan riitä enää.

        Sama ilmiö USA:ssa, mikään määrä rahaa ei ole Trumpille tarpeeksi. Yksi maailman rikkaimmista ja nyt menossa härski kuppaus amerikkalaisten rahoja omalle lähipiirille.


    • Anonyymi00007

      Sehän on hyvä kun Venäjä antautuu ja maksaa korvauksina mitä vaaditaan.
      Nimittäin se on aikoa keino EU-maille saada takaisin ne 90 miljardia jotka ne "lainaavat" Ukrainalle.
      Jos ei Venäjä maksa niin ne rahat on menneet Monacoon ja Miamiin ja koko potti tulee takkiin sodan tukijoille.

      • Anonyymi00011

        Ei tule. Belgiassa on yli 200 miljardia venäläistä vakuusrahaa odottamassa.


      • Anonyymi00012
        Anonyymi00011 kirjoitti:

        Ei tule. Belgiassa on yli 200 miljardia venäläistä vakuusrahaa odottamassa.

        Ne ovat Venäjää varten. Ja venäläiset kyllä tietävät että Putin on parasta mitä heille on tapahtunut sitten 1991 jälkeen.


      • Anonyymi00014
        Anonyymi00011 kirjoitti:

        Ei tule. Belgiassa on yli 200 miljardia venäläistä vakuusrahaa odottamassa.

        Kansainvälinen oikeus estää käyttämästä Venäjän rahoja muiden kulujen peittämiseen. Ne rahat palautetaan Venäjälle.


      • Anonyymi00018

        Jollain rahalla se Ukraina kumminkin on pitänyt örkit poissa etenemisistä. En oikein usko että Monacossa ja Miamissa voidaan tätä tehdä.


    • Anonyymi00013

      "Todellisuus on sitten aivan jotakin muuta."

      Todellisuus on tosiaan jotain muuta, kun Ukraina menettää kaiken.

      • Tapahtuuko tämä ennen Jeesuksen hyökkäystä globalistien kimppuun vai vasta sen jälkeen?


    • Anonyymi00015

      Trollaamisessa kannattaisi muistaa, että kun vedättää liikaa yli, niin ei ole enää uskottava.

      • Anonyymi00017

        Trollien taso laskenut samaa mukaa venäjän sotamenestyksen kanssa. Noihinkin hommiin haalittu kaikki tuulimyllyn lämmittäjät mitä ryssälästä löytyy.


    • Anonyymi00019

      Täällä tosiaan elätellään harhaisia toiveita.
      Kaiken lisäksi pitäisi antautua uusfasisteille, joka ottaa komennot globalisteilta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      126
      1710
    2. 105
      1205
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      138
      1071
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      979
    5. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      128
      877
    6. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      51
      870
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      240
      848
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      70
      745
    9. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      729
    10. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      55
      719
    Aihe