Ukrainan sodan juurisyy on Borschkeitto

Vakavat erimielisyydet tämän keiton alkuperästä johti Ukrainan sotaan.
Zaharova taannoisessa puheessaan silmät vihaa leimuten syytti Ukrainaa tämän keiton reseptin varastamisesta.
Siitä asiat alkoi mennä huonompaan suuntaan ja lopulta Venäjä päätti hyökätä.
Kaikki muut syyt on typeriä keksittyjä tekosyitä.
12177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ukrainan sodan juurisyy on MAHORKKA!

Sitä kasvatetaan ainoastaan Ukrainassa ja Venäjä haluaa mahorkan kasvattamisen yksinoikeuden.

Äänestä

Venäjä on umpikahjo valtio.

Äänestä
  • Kunfederaatio hajoaa ei venäjän valtio pysty edes ruokkimaan kansalaisiaan, eikä kukaan halua niitä auttaa. Oppivatpahan elämään ihmisiksi vähemmällä muonalla.

    Äänestä

  • Zaharovan mukaan siis Ukrainan natsisimi ilmenee mm. heidän pitäessään borssikeiton keittämistapaansa ainoana oikeana borssikeiton keittämistapana.

    Äänestä

  • Putinin mukaan Venäjän tunnustama itsenäinen valtio Ukraina ei ole valtio eikä tämä tietenkään ole natsismia kuten ei ole Ukrainaan hyökkääminenkään, mutta ukrainalaisten tinkimättömyys borssikeiton keittämistavasta on natsismia.

    Äänestä

  • Oli tuo kyllä sekopäisyydessään omaa luokkaansa, mitä niiden aivoissa oikein tapahtuu.

    Äänestä

Putella pärähti keitto vaippoihin.

Borsch perkele.

Äänestä

Venäläisiä v....ti kun Ukraina osasi keittää keiton paremmin. Tekevät parempaa vodkaakin. Onneksi tolinojat ja muut kurat hävinneet alkosta.

Äänestä

Eilen illalla näin paikallisen tiltun juoksevan Weapons juoksua kunnes törmäsi liikennemerkkiin ja alkoi sitten pahoinpidellä sitä merkkiä.

Äänestä
  • Se merkki oli natsi ja sitä paitsi hyökkäsi ensin.

    Äänestä

Millainen kalabaliikki syntyneekään ranskanperunoista?

🤔

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vakavat erimielisyydet tämän keiton alkuperästä johti Ukrainan sotaan.
Zaharova taannoisessa puheessaan silmät vihaa leimuten syytti Ukrainaa tämän keiton reseptin varastamisesta.
Siitä asiat alkoi mennä huonompaan suuntaan ja lopulta Venäjä päätti hyökätä.
Kaikki muut syyt on typeriä keksittyjä tekosyitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu