Kyllä se niin on

Kyllä se niin on, että persut on kitkettävä kuin rikkaruoho Suomen maankamaralta ja puoluekartalta. Ja kyllä, voikukka on hyvin helppo rikkakasvi kitketteväksi. Siinäkin asiassa Purra on valehdellut suomalaisille.
11120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Työttömät ikiluuserivassarit myydään kohta Venäjälle parempaan ulkohyötykäyttöön. Putin maksaa noin1000 ruplaa käyttökelpoisista, muista 100 ruplaa. Helpottaa Suomen taloutta, kun ei tarvitse maksella turhaan tukia.

Äänestä
  • Mitä sinä dorkapersu sieltä suljetulta huutelet. Siksihän sinne jouduin, kun ajatuksissasi ei ole järjen hiventä. Pyydä tuplalääkitys, jos se tainnuttaisi ja rauhoittaisi sairaat juttusi.

    Äänestä

Koitappa kitkeä 😆 toiseksi jäät. Lisää perusuomslsisuutta tarviraaan. Muuten venäjä tulee ja pistää matalaksi "natsit"

Äänestä
  • Petsunatsithan sitä jo mielivät Venäjälle. Ano Turtiainen odottaa hölmöpersujen saapuvan.

    Äänestä

Eihän kansan pidä antaa äänestää, jos se äänestää väärin. Senhän jo Hitler ja Putin tiesivät.

Äänestä

Persut on turha puolue, ollut kesän 2017 puoluekokouksesta lähtien. Pelkkää huijaamista ja valehtelua.

Äänestä
  • "Vappusatanen" puhuu,... "meillä on sama suunta" ..".kreikan laina takuu teke rahaa, minulla on tässä paperit tulkas katsomaan" ..
    🤔 Ai niin se on eri asia. Demu juttu
    https://vm.tiktok.com/ZNRsTvQBy/

    Äänestä

Muistakaa itkijäeukot että sosiaalituet on tarkoitettu vain tilapäiseksi avuksi , ei elinikäiseksi jo kolmannen sukupolvenne elätysmuodoksi kuten te itse kuvittelette.

Äänestä
  • No takuueläkettä ilman persueläkeläisistä olisi jo päästy. Jokaisen pitää ansaita työtä tekemällä eläke, ei vapaamatkustajana kotona loiset kuten resukekkapersut.

    Äänestä

Voikukka on rikkaruoho, jonka voi pihasta täsmähävittää. Niin se on myös politiikan saralla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyllä se niin on, että persut on kitkettävä kuin rikkaruoho Suomen maankamaralta ja puoluekartalta. Ja kyllä, voikukka on hyvin helppo rikkakasvi kitketteväksi. Siinäkin asiassa Purra on valehdellut suomalaisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu