on vähän sellainen poikamainen olemus, kun pitäisi olla jämäkkä puoluejohtaja.
Jututkin on vähän sitä sun tätä, se Espanjan talouden kehuminenkaan ei ollut onnistunut veto. Sillä Espanjan sosialistihallituksen ympärillä pyörii korruptiotutkintoja. Kauppalehti uutisoi 9.5. uudesta skandaalista: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti. Espanja on käyttänyt EU:n elpymisrahoja eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin. Euroopan tilintarkastustuomioistuin on samaan aikaan huomauttanut EU:n elpymisvälineen heikosta läpinäkyvyydestä ja rahavirtojen jäljitettävyydestä.
Myös pääministeri Sánchezin vaimo Begoña Gómez on ollut rikostutkinnan kohteena.
Ei tuo Antti Lindtman kyllä oikein vakuuta
56
280
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ja Suomessa muut puoluejohtajat ovat jämäköitä ?
- Anonyymi00008
Tuskin.
- Anonyymi00012
Antti vasta viidenneksi suosituin puoluejohtaja.
- Anonyymi00023
Anonyymi00012 kirjoitti:
Antti vasta viidenneksi suosituin puoluejohtaja.
Gallupit eivät äänestä😀
- Anonyymi00041
Anonyymi00012 kirjoitti:
Antti vasta viidenneksi suosituin puoluejohtaja.
Kansallissosialisti tekemässä natsitervehdyksiä, kampaviineri suussa, ilman housuja.
- Anonyymi00002
Edellisen porvarihallituksen valtiovarainministeri Luis de Guindos hoiti hyvin Espanjan valtiontaloutta.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=luis de guindos - Anonyymi00003
Yleistietämys maan taloudesta olematon, siinä se.
- Anonyymi00024
Joo kokoomus Orpon porvarihallituksen ministereillä😆
- Anonyymi00004
kesätöitä peruspesijänä, siivoojana ja kivimiehenä 1999-2000
Keskikuljetus: betoniauton kuljettaja 2001
Kuljetus Wilkman: betoniauton kuljettaja 2002-2003
SAK ry: projektisihteeri 2003-2007
SAK ry: nuorisosihteeri 2007-2011- Anonyymi00006
Sun työhistoriasi on nolla😆
- Anonyymi00009
Jostain on työn tekeminen aloitettava. Kaikki eivät aloita koskaan.
Itse aloitin työn tekemisen kesärenkinä ja metsän istutuksissa 14-15 vuotiaana. Töitä on riittänyt siitä saakka. - Anonyymi00015
Anonyymi00006 kirjoitti:
Sun työhistoriasi on nolla😆
Siis sulla.
- Anonyymi00017
Anonyymi00009 kirjoitti:
Jostain on työn tekeminen aloitettava. Kaikki eivät aloita koskaan.
Itse aloitin työn tekemisen kesärenkinä ja metsän istutuksissa 14-15 vuotiaana. Töitä on riittänyt siitä saakka.Mä aloitin oman perssseen istutuksella laiskanlinnaan jo 7 -vuotiaana..hyvin on riittänyt.
- Anonyymi00025
Anonyymi00015 kirjoitti:
Siis sulla.
Nyt puhutaan sinusta😉
- Anonyymi00064
Purra: Sossuntuilla eläminen -2016 asti
- Anonyymi00007
Ketjun aloittaja palstaporvari poistaa öyhötysaloitustaan kerta toisensa jälkeen😄
- Anonyymi00014
Ketju, eli demarien puolue 🤔
- Anonyymi00026
Anonyymi00014 kirjoitti:
Ketju, eli demarien puolue 🤔
Höpsistä porvari.
- Anonyymi00010
No onhan nuo jo nähty mitä ovat. Pedrohan on sisarpuolueestaan ja samanlaista kähmintää ja korrutiota antin sdp täys.
- Anonyymi00027
Kokoomus on tuomiolla mitattuna Suomen rikospuolue nro1 ja PS kakkosena.
- Anonyymi00011
Välillä haukkuu leikkaukset, välillä taas vaatii niitä lisää.
- Anonyymi00028
Tietyt leikkaukset on peruttava mutta esim. Yritystuet ja ylikompensoivat maataloustuet leikkurin.
- Anonyymi00016
Nössö mikä nössö. Tytti määrää, mitä se saa sanoa ja mitä ei. Toisaalta reppana säälittää, ei edes kotona saa sanoa mitään.
- Anonyymi00018
Mutta siirsihän Antti jämäkästi sen virkailijan mikrofonin takaa sivuun infossa.
- Anonyymi00033
Puhut taas itsestäsi peräkammarin persutti.
- Anonyymi00045
Kamelinainen typpyrä, ja Lintta on parhaimmillaan kenkätehtaan isojen kenkien koelinttaajana.
- Anonyymi00054
Samaa mieltä.
- Anonyymi00019
Täällä ministerit eivät osaa luovaa EU kirjanpitoa, siis asumme maailmanpoliittisessa lasten tarhassa. Espanja vs Suomi .... Espanja maksaa 2 ja saa 8; Suomi maksaa 8 ja saa 2.
Ai niin... miljardia. Miettikääpä missä tyhmyys tiivistyy, samalla voitte alkaa tenttaamaan uusia ehdokkaita ennen vaaleja. Nyt ei pitäisi partiopoika mentaliteetilla päästä sisään, me tarvitsemme kovia kehäkettuja, muuten tulee noutaja. Eihän tässä nyt olla varkaissa sen enempää kuin Espanja. Äly hoi, suomen hallitukset kilttejä mussukoita mitä EU:n suhteen tulee. Nyt on oltava kovan luokan konkareita, nyt mitkään Marinit siellä pärjää.
Sellaisilta viedään tikkaritkin käsistä. Nähty on.- Anonyymi00032
Kokoomus Orpon porvarihallituksen pitää hakea EU tukirahaa kuten muutkin ymivelkaiset EU valtiot.
- Anonyymi00020
Tytti on oikea puheenjohtaja, jeesaa Lindtmannia koko ajan. Antti ei saa sanaa suustaan ja katse maassa aina. Ujo, arka, Tytin vietävissä. Liekö kotona perhe-elämässään ongelmia??
- Anonyymi00021
Suhde Tytin kanssa? Tytti on nätti pimatsu vieläkin.
- Anonyymi00030
Tytti on nainen paikallaan ja Antti hyvä puheenjohtaja🙂
- Anonyymi00031
Anonyymi00021 kirjoitti:
Suhde Tytin kanssa? Tytti on nätti pimatsu vieläkin.
Luulottelee palstaporvari tuhnussaan.
- Anonyymi00035
Anonyymi00021 kirjoitti:
Suhde Tytin kanssa? Tytti on nätti pimatsu vieläkin.
Menisit oikealle optikolle.
- Anonyymi00036
Anonyymi00035 kirjoitti:
Menisit oikealle optikolle.
Sulla ei testosteronia enää ole jos et Tyttiä pidä seksikkäänä.
- Anonyymi00037
Anonyymi00030 kirjoitti:
Tytti on nainen paikallaan ja Antti hyvä puheenjohtaja🙂
Tytti oijoi! ♥️
- Anonyymi00042
Anonyymi00036 kirjoitti:
Sulla ei testosteronia enää ole jos et Tyttiä pidä seksikkäänä.
- Mikä se simmottine testistereoni oikke o? Voiks sen syärä
Kysyy tiedonhaluinen PERSU.
- Anonyymi00022
selvän näkijä ennustaa täyttä sutta tulossa SDP.!?
- Anonyymi00038
Sdp joutuu palkkaamaan oikeistolaisen konsultin laatimaan vaaliohjelman.
- Anonyymi00039
Ja petterinkö olemus vakuuttaa?
- Anonyymi00040
Mutta natsismi on lähellä sydäntä Antilla.
- Anonyymi00043
Paksupyllyinen poika ei edes ymmärtänyt että jos maa saa parisataa miljardia ilmaista rahaa niin täytyy olla jo lahjakkuus tuhlaamaan ellei sillä mitään positiivista vaikutusta saada aikaan.
- Anonyymi00044
En äänestä demareita.
- Anonyymi00046
Lindtman mokasi kun alkoi kehua Espanjaa.
- Anonyymi00047
Antti on isokokoinen, joka voisi hyvinkin korostaa tätä puolta enemmän esiintymällä miehekkäämmin, itsevarmemmin ja puhua jämäkämmin. Hän pienentää itseään, seisoo kumarassa, onnekseen on tajunnut heivata liian pienet puvuntakit ja pukeutuu nyt paremmin. Pyöreät silmälasit pyöreäposkiselle on aivan vääränlaiset, tulee nössö vaikutelma, mars ostamaan miehekkäämmät okulaarit!
- Anonyymi00049
Huomattavasti jämäkämpi puoluejohtaja Antti on kuin Orpo, joka on yhtä jämäkkä kuin märkä sukka ja säälittävä nyhverö vailla selkärankaa.
- Anonyymi00052
Sdp lindman se äänesti aikoinaan kokomuslaista kataista sitran johtoon vaikka pätevämpi ehdokas olisi ollut. Lindman perusteli kataisen "pätevyydellä".
Tarkoitti sen pätevyyttä pöytäkirjaväärentäjänä kutosen lyhyellä matematiikalla vai kulukorvauksen nosteluja? Kukahan tuommoiseen lindmaniin jaksaa uskoa... - Anonyymi00053
Mistä niitä vakavasti otettavia poliitikoita muka löytyy täällä. Ei mistään . 20 vuotta tehty kasvua edistäviä toimenpiteitä ilman tulosta. Siihen ei kaikki pysty.
- Anonyymi00055
Ei todellakaan vakuuta.
- Anonyymi00056
Nössö ja kuppa-Tytti AINA vieressä. Pelkääkö kuppa-Tytti, että Antti-nössö lipsauttaa jotain väärää? Katsokaapas, aina kun nössö-Anttia haastatellaan, on kuppa-Tytti kiinni kun iilimato. No ihan iilimadolta se näyttääkin.
Töissä ja kotona vanhat kurpat.. nössö-Antti tarvii äitejä vierelleen..- Anonyymi00060
Antti on sellainen persiille potkittava tyyppi.
- Anonyymi00058
Taas nähtiin kuinka onneton Aatu Lindtman on yrittäessään selitellä Räsäsen rattijuoppous tapausta.
- Anonyymi00062
Mummelin aviomies Aatu Lindtman on hirveän herttainen
- Anonyymi00059
Mokasi kun alkoi kehumaan Espanjan taloutta.
- Anonyymi00063
Salaisi kaiken itselleen ja puolueeelleen ikävät tapahtumat niin kuin Räsäsen Joonan tööttitöristelyn. Hyvä että jäivät koko puolue kiinni johtajineen joka tasoa myöten.
Noin vakavan rikoksen salailu ja puolueessa näemmä laajemminkin vallitseva epärellisyys ja hiljainen hyväksyntä rikoksille eivät ole hyveitä eivätkä ne kuulu meriitteihin.- Anonyymi00065
Puhutko Purran petoksista?
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt314113Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.462145Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö471335- 841197
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi381138Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251116Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä501061Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161935Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173871- 57845