Herra Zelenskyi

Anonyymi-ap

Näin kunnioittavasti herra Putin kutsui Ukrainan Presidenttiä. Lisäksi herra Putin totesi sodan tulevan piakkoin päätökseen.

No.

Putinin kannattajilla itku herkässä.

Nyyh.

😵‍💫

9

80

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ei olisi aloittanut julmaa, brutaalia ja laitonta hyökkäystä alun perinkään. Tyhmä, persujen ihailems boomeri ja kaikkien kiusaaja kuten kaverinsa Trump

    • Anonyymi00002

      Nuo sanat oli tarkoitettu vain kotiyleisölle. Rauhoittelemaan venäläisiä jotka ovat alkaneet hermostumaan sotaan jolle ei näy loppua. Sotaan jonka seuraukset ovat alkaneet näkyä joka puolella Venäjää, kun Ukraina kykenee iskemään koko ajan kauemmas, miljoona barbaariryzzää kuollut tai haavoittunut, eikä nettikään toimi.

      Eihän Putinilla ole pienintäkään aikomusta lopettaa aloittamaan hyökkäyssotaa, vaan haluaa jatkaa sitä täysillä kuten ennenkin. Eihän sotakiimainen moraaliton psykopaatti välitä mitään siitä vaikka kuolisi miljoonia venäläisiä lisää.

    • Anonyymi00003

      Putler saisi rauhan päivässä jos vain haluaisi. Ei tarvitsisi muuta kuin antaa käsky lopettaa se aloittamansa sotarikollinen hyökkäys. Mutta kun ei halua rauhaa. Ei ole missään vaiheessa halunnut. Haluaa vain sotaa.

    • Anonyymi00004

      Nykyisellä etenemisvauhdilla Venäjä saisi koko Donetskin vallattua vuonna 2055. Ehkäpä Kalsarimyrkyttäjäkin on vihdoin tajunnut, että todennäköisesti hän ei ole enää silloin Venäjän presidenttinä sitä juhlistamassa.

    • Anonyymi00005

      Sota päättyy pian, kun Putinilla on toinenjalka haudassa ja toinen laukaisunapin päällä.

    • Anonyymi00006

      Isoimmat paukut päättävät sodan?

    • Anonyymi00007

      Taas siellä Ukrainassa varastettu Suomen antamaa lahjoitusrahaa.

      • Anonyymi00008

        Linkki muuten valetta.


    • Anonyymi00009

      Jospa sota loppuisi pian. Muuttuisi koko maailma paremmaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      72
      3034
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      63
      2609
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      129
      2482
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      89
      1486
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1306
    6. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      102
      1023
    7. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      193
      994
    8. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      85
      960
    9. Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa

      Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html
      Kotimaiset julkkisjuorut
      157
      893
    10. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      73
      880
    Aihe