Ostetaan Rosuvastatin 10mg kolesterolilääkk

heips!
Olis tarve ostaa Rosuvastatin 10 mg kolesterolilääkkeitä .
sovitaan hinnasta . mieluiten hiukan alle markkinahinnan(oletan että syystä tai toisesta et halua itse enää käyttää)

en tällähetkellä voi itse mennä lääkäriin kun rahat täysin loppu. en saa mitään maksusitomuksia . sain pelkästä hoitajan tai lekurin puhelusta yli 30e laskun ja sitä edellisestä käynnistä toiset 30e. nyt odotan millä maksan nuo. tällä alueella maksuhelpotuksien haku ei toimi kunnolla. odotan ja odotan päätöstä.
ilmottelen tarkemmin numerot ym speksit kun ilmoitat tavaran määrän.
kiire!
harmi että tää maa meni tähän jamaan, mutta ei tässä nyt siihen mennä enempää.
tarvin kuitenkin lääkkeeni piakkoin. vastailkaa onko teillä myydä näitä mulle elintärkeitä lääkkeitä. sen jälkeen tulee numero tms
32313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

voisin antaa osan vaikka ilmankin . jäi ylimääräsiä. mutta miten sovitaan?

Äänestä

ai niin, asun pk seudulla(kehyskunnassa) . ettei Lapista kannata vaivautua

Äänestä
  • Anonyymi00012

    Äänestä

  • Olit sä se tyyppi Kontulasta?

    Äänestä

Ei rahaa mennä lääkäriin? et saa toimeentulotukena? en ihmettelis vaikket saa. sekäänei aina toimi kun viiveellä. koita saada apua

Äänestä

Reseptin uusiminen onnistuu ilmaiseksi Omakannan kautta netissä.

Äänestä
  • EI onnistu, jos on vanhentunut. heikkous hyvässä systeemissä.

    Äänestä

  • Tää oli provo, et siis tajunnut?

    Äänestä

miten se tapahtuu . ap

Äänestä

Aloitus on silkkaa vedätystä hyväuskoisille!!!
Täytyy olla todella avuntarpeessa henkisesti jos täältä kyselee lääkkeitä,,,

Äänestä
  • Jep.
    Eikä mitään vähän.

    Äänestä

Oletko autoista kiinnostunut, Avaaja?

Bemari(at) protonmail.com

Äänestä

Mulla olis kaikenlaista tavaraa ja ylijäämä lääkkeitä.

Olis puutarhatuoleja, painekyllästettyä puuta, kattotiiliä, homejuustoa, chilikastiketta, hammastahnaa, hiusgeeliä. Lääkkeistä olis Rosvoputin ja ibumaksia ainakin.

Äänestä

Statiineja?
Hyvä ku loppu, ny terveytesi paranee.

1Äänestä

ai, joku luulee provoksi; ei ole provo- ikävä kyllä- rahaa lääkärillä käyntiin ei ole. "hyvinvointi alue" hylkäsi siellä olleen laskujen kohtuullistamispyynnön kokonaan. Rahaa tilillä 7 euroa. Veloittivat mm yhdestä puhelinsoitosta 30euroa.
Ei ole maksaa 60 euron laskuja tällä hetkellä. En aio mennä enää terveyskeskukseen niin kauan kun työttömyys jatkuu. 596 e/kk kun koitat elää.
Puoliso työssä, mutta ajattelitteko että alan hänellä maksattamaan omia laskuja.
"hyvinvointialue" laski kai puolison palkkatulot jotenkin siten että hän niitä lääkkeitä ja terveyskeskusmaksuja maksaisi.
tarvitsen edelleen noita lääkkeitä. jos myydään kyseisiä lääkkeitä uudenmaan alueella ostan heti!

Äänestä
  • - Mutta et ole edelleenkään kiinnostunut autoista? [email protected]

    Äänestä

makselkaa te muut rauhassa niitä 30 euron hoitopuheluja. mulle riitti. lääkkeet saa kai katukaupasta. Ei mene näin kuin lääkerahat. Ei kaikilla ole rahaa. näettekö kuinka joka suunnasta koitetaan koplata viimeisetkin rahat

Äänestä

kyselemme edelleen. rahaa ei ole enää lääkärikäynteihin. ja se on valitettavasti totta

Äänestä
  • Omakannassa - ilmainen - et kuiteskaan halua uusia reseptiä ??????????????????

    Äänestä

Jätä prosessoitu ruoka, limpparit, chipsit ja karkit tyystin pois. Lihaa, hedelmiä, marjoja, viljatuotteita, maustamatonta jogurttia, vettä. Liiku päiviyyäin 20-30 minuuttia reippaasti.

Itseltä lähti verenpaine ja kolestetoliääkkeet pois. Kolesteroli edelleen rajoilla mutta saakin olla. Motivaation alkusysäys oli kolesterolilääkkeiden sopimattomuus.

Äänestä
  • Hyviä neuvoja, harmi vaan kun kotimainen pakastemansikkakin öbaut 15 €/g.......

    Äänestä

Statiineja on helppo
valmistaa itsekin,Googlesta
AI kertoo miten. ⚗️💊🤖
😁

Äänestä

En käytä statiineja ja nivelet siitä kiittää.

Äänestä

Hyvinvointivaltiossa statiinit ja verenpainelääkkeet olisivat kiellettyjä.

Äänestä
  • Ja persut................

    Äänestä

kertokaa mistä saan lääkkeet tai siis reseptin. en osaa mitään omakanta asioita tuosta vain hoitaa. hätä on aito. Lääkäriin en uskalla enää mennä kun veloittavat 30e ja sitten vielä puhelusta vetivät 30e laskua . sairasta sikäli että en tiennyt etukäteen että puheluista veloitetaan 30 euroa. En olisi missään tapauksessa vastannut lyhyehköön puheluun jos olisin tiennyt.

Äänestä
  • Kumma juttu ettet ottanut yhteyttä

    Äänestä

Noin 100 tabletin pakkaus maksaa 3,86 € – 4,94 €
Peruskorvaus on (40 %), kun lääke on määrätty sairauden hoitoon.

Kokeile saada jostakin 3-4 euroa.

Äänestä
  • Ei tuo ole käsikauppalääke!

    Äänestä

Kaikki vanhat käyttämättä jäävät lääkkeet kannattaa antaa tuttaville ja sukulaisille. Niin tulee vähemmän lääkejätettä maailmaan.

Minullakin joku 90 kappaletta Panacod-särkylääkkeitä, joita en lopulta tarvinnutkaan. Nekin annan pois, jos joku kiinnostuu.

Äänestä

Kolesterolilääkkeistä on monenlaisia mielipiteitä. Ei aleta kolesterolilääkkeen hyviä ja huonoja puolia käsittelemään. Voin sinulle kuitenkin todeta, että huolesi on turha. Nyt olet ilman niitä lääkkeitä ja mitään pahaa ei tapahdu!

Äänestä
  • Minulla pudotti yli 6:sta 4:ään. Ei siwareita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

heips!
Olis tarve ostaa Rosuvastatin 10 mg kolesterolilääkkeitä .
sovitaan hinnasta . mieluiten hiukan alle markkinahinnan(oletan että syystä tai toisesta et halua itse enää käyttää)

en tällähetkellä voi itse mennä lääkäriin kun rahat täysin loppu. en saa mitään maksusitomuksia . sain pelkästä hoitajan tai lekurin puhelusta yli 30e laskun ja sitä edellisestä käynnistä toiset 30e. nyt odotan millä maksan nuo. tällä alueella maksuhelpotuksien haku ei toimi kunnolla. odotan ja odotan päätöstä.
ilmottelen tarkemmin numerot ym speksit kun ilmoitat tavaran määrän.
kiire!
harmi että tää maa meni tähän jamaan, mutta ei tässä nyt siihen mennä enempää.
tarvin kuitenkin lääkkeeni piakkoin. vastailkaa onko teillä myydä näitä mulle elintärkeitä lääkkeitä. sen jälkeen tulee numero tms

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu