https://www.hs.fi/helsinki/art-2000012008484.html
KEHUVAT suomalaiset drooni tiedotusta.
Kysyn vaan, mitä tiedotusta?
👀🤣🐑🇫🇮
KEHUVAT suomalaiset drooni tiedotusta.
Kysyn vaan, mitä tiedotusta?
👀🤣🐑🇫🇮
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Valheellista ja turhaa tiedotusta. Virheellistä, puutteellista ja ammattitaidotonta sähellystä.
Emmä kanssa tajuu, mitä on tiedotettu missä ja miksi, jos mitään tiedotettavaa ei sitten kuitenkaan ollut.
Tämä sekavuus jatkuu edelleen, eikä kukaan oikeen osaa sanoa mitä tieodtettiin, miksi ja miten ja milloin.
Haloo, haloo, kuuleeko kukaan, onko kukaan kuulolla.
Eiköhän tosi tilanteessa vihollinen ennen hyökkäystä varmista, että hyökkäyksen kohteena oleva kohdemaa menettää ennen hyökkäystä kaikki viestikanavansa. Suomen osalta sitä ei näköjään tarvise edes ottaa huomioon, koska semmoista ei ole.
Mitä sillä tiedolla tekisi? Voisi vain saada härdellin aikaiseksi, kun ihmiset ryntäilisi sekopäisinä.
Niinpä, fittuako minä aamuviideltä olisin tehnyt tiedolla, ettei ole mitään vaaraa. Ulos einsaanut mennä. Mitä fittua se oli?
Luin sen tiedotteen ja nauratti lähinnä moinen vouhkaaminen.Pistin kuteet niskaan ja lähdin duuniin.Oli liikenne hiljaista,monilla hyvä syy viettää vapaata sinänsä,kun ihan valtion tasolta kiellettiin ulosmeno.😂😂