Eli minkälaisen palkkioviran hän mahdollisesti palveluksistaan vastaanottaa vaalikauden lopuilla/jälkeen/jo aiemmin?
Oletettavaa kun on, että etäisyys Persupuolueen kenttään kasvaa,
samalla kun kotona on jo varttumassa verestä voimaa liikkeen alati kasvaviin tehtäviin.
Oletettavaa kun on, että etäisyys Persupuolueen kenttään kasvaa,
samalla kun kotona on jo varttumassa verestä voimaa liikkeen alati kasvaviin tehtäviin.
Vastaukset 73
Vanhimmat
Kukaan ei tässä maassa ole päässyt poliittiseen elittiin yhtä helpolla, törkeällä vastakkainasettelevalla me- ja muut puheella, joita kannattajat erehtyivät pitämään totuuksina. Kertoo myös siitä, ettei tuolla nilkillä ole minkäänlaista moraalia. Se, että epäili elämänkertakirjassaan autismia ei poista syyllisyyttä. Ei tule jäämään historiaan kuin kielteisessä merkityksessä. Tytärtensä kohdalla tulee mieleen onko heillä kotonaan minkäänlaista sanan- tai mielipiteenvapautta?
Hänen urakaarensa ilmentää kylläkin selkeää kunnianhimoa
ja strategista ajattelua sen tyydyttämiseksi,
huomioiden mm. punk-musiikkiharrastus, joka olemattomasta osaamisesta huolimatta
antoi näkyvyyttä tulevan äänestäjäkunnan keskuudessa :)
Kuka tahansa olisi rasismilla saanut huomiota, ihminen jolla oikeudentajua ja moraalia ei olisi tuohon ryhtynyt. Myös Etelä- Pohjalaisella taustalla lienee merkitystä, Siellä kun jotkut yhä ihailevat yhä 1930- lukua.
Niinkö meinaat tahattoman komiikan mestari ap että Halla-aho soitti punk musiikkia ääniä sillä kalastaakseen mamukriittisiltä? Hällä väliä siitä, ettei Halla-aho ole koskaan soittanut punk musiikkia mitä kuuntelee pääasiassa anarkisti vassarit. Juuri ne, jotka seuraavienkin linnanjuhlien aikana on räkimässä natsien silmille jotta aikaansaisivat väkivaltaisia yhteenottoja niiden kanssa.
Kun lukee sinun kommenttejasi, niin huomaa että Soinia fanittavia on paljon enemmän kuin sinun kaltaisia entisiä Soini-faneja.
Siitä saat olla ihan varma Soinia isäksi kutsuva ap etten minä ole koskaan fanittanut Soinia. Jossa en ihaile mitään muuta kuin puhelahjoja ja kykyä kusta silmään sinunkaltaisia maalaisjuntteja. Jotka hylkäsi sinä mukaan lukien kun sain teidän oman elämän Hakkaraisten äänet mukavia teille sisäsiiton hedelmille puhumalla. Sinun edelleen palvoessa mokomaa sopetumisrahalla loisivaa hillotolppapakolaista joka petti KAIKKI vaalilupauksensa sillä samalla sekunnilla kun salkkunsa sai teidän maalaisjunttien äänillä. Minun äänestäessä ensimmäinen kerran persuja kun Soini rotan lailla loikkasi upottamastaan laivasta ja Halla-aho potki rotuopin julistajat vttuun puolueestaan. Joita ilman Soini ei olisi koskaan edes päässyt hillotolpalle prsettä myymään.
Ihminen jota on kiittäminen siitä, että Halla-aholaiset istuu hallituksessa mistä huolimatta Soinia kutsutaan vassari valtamedioiden toimesta politiikan asiantuntijaksi. Jonka osaaminen politiikassa loppui siihen, kun oppositioräkytys vaihtui hallitusvastuuseen mihin Soinin osaaminen politiikassa sitten loppuikin.
Valehteletko lisää, jos en usko purkauksestasi sanaakaan?
sattuu ne punkkarit olemaan juurikin niitä, joista jokainen poikkeuksetta on persujen suurimpia vastustajia. Äärivassareita väkivaltaisuuksiin asti natseja kohtaan. Juuri näitä jotka jokaisessa mielenosoituksessa huutaa poliisit on natsien kavereita jne.
Ainoa ihminen koko maassa jonka valtamediat nostaa jatkossakin etusivun otsikoihin ja televisioon maalittamaan persuja. Hällä väliä siitä, että onnistui taas oman junttimaisuutensa esille tuomaan maalittamalla sivareita, homoja, kasvissyöjiä ja naisia politiikan huipulla. Ilman että yksikään valtamedia olisi sitä tuominnut. Asialla samat valtamediat jotka hyppii aina seinille jos kuka tahansa muu syyllistyisi samaan kuin Soini.
Halla-ahon bändi ei soittanut punkkia vaan metallimusiikkia eli sitä, jota uusnatien bändit soittavat tänäkin päivänä.
Hohhoijjaa...Miten pihalla voi ihminen olla?? Vitsin ollessa siinä, että punkkarit ja natsit soittaa molemmat punkkia ei mitään metallia.
Väitkö, että Halla-ahon bändi ei soittanut metallia eikä uusnatsien musiikki ole metallia?
Se olit sinä vtun vihannes joka kertoi Halla-ahon soittaneen punkkia sinun nyt viisastella muille kun sinulle kerrottiin asioiden todellinen laita. Jatka vttuilua itsellesi minä en skitson kanssa jatka väittelyä.
Halla-ahon bändi soitti niin huonosti että pidettiin punk bändinä.
Vain minä ja kyseisen kommentin kirjoittaja tiedämme varmuuella sen, että minä kirjoittanut kyseistä kommenttia.
Sinä vtun paskanjauhaja saat siis jauhaa mitä tykkäät.
Koska hallajussi ei osannut soittaa kitaraa hän littyi punkbändiin?
Opetusministeriön kulttuuriosastolle muinaiskirkkoslaavin alivaltiosihteeriksi.
Kun Halla-aho vapautuu eduskunnan puhemiehen tehtävästä, niin hän alkaa laatia suomi-ukraina-sanakirjaa, jonka tekemiseen Suomen kulttuurirahasto myönsi hänelle jo 20 vuotta sitten 35 tonnin apurahan.
Halla-ahon vapautuessa puhemiehen tehtävästä vuosien hiljaisuuden jälkeen palaa hän servaamaan muiden puolueiden pomoja. Yksin tai yhdessä ei mitään väliä. Lindtmanin, Kaikkosen. Virran jne. pelätessä tilannetta missä joutuvat live lähetyksessä väittelemään Halla-ahon kanssa. Kylmän hien noustessa edellisillä selkään pelkästä ajatuksesta..😰
Puolueiden puheenjohtajat eivät yleensä keskustele livelähetyksissä eduskunnan entisten puhemiesten kanssa.
Vai muistatko montakin keskustelua, joissa osallistujina ovat olleet eduskunnan ex-puhemies ja puolueen puheenjohtaja?
Niin monta etten ala niitä sinulle listaamaan ap. Jonka jutut ovat taas niin hulluja että saat jatkaa väittelyä omien mielikuvituskavereittesi kanssa. Kietaise sitä ennen pari ekstakierrosta folioa pääsi ympärille kun jutut ovat taas niin pimeitä että ne karkottaa muut keskustelijat palstalta pois.
Yllättävän vähällä huomiolla kuitataaan Valtakunnan tärkeimmän instituution korkein hallintotehtävän haltija?
Asia mitä kaikki pelkää sinä mukaanlukien Soinia isäksi kutsuva antipersu. Se, että Halla-aho jättäessään puhemiehen tehtävät saa taas avata suunsa....
Scripta saa lisää apulantaa :))
Ihan kuin se ei riittäisi ap että sinä stalkkaat ja maalitat kaikkia persuja sinun vajotessa persuvainossasi jo niin alas, että maalitat persujen lapsia. Joilla ei ole mitään tekemistä politiikan kanssa. Ja luotsi kyseessä..
Uli uli uli
Ei Halla-aho ole katoamassa mihinkään politiikasta mikä sinua Soinia isäksi kutsuvaa antipersua vtuttaa jo nyt. Halla-ahon saadessa puolueensa kanssa eduskunnassa läpi mamupolitiikan kiristykset joiden takia politiikkaan mukaan lähti. Siinä missä sinun Soinisi hajotti puolueensa ettei menetä salkkuaan sen jälkeen kun kannatus katosi alta p..rseen myymisen seurauksena sitä samaista salkkua vastaan. Sen ollessa jo nyt varma asia, ettei Halla-aho siirry loisimaan sopeutumisrahalla Soinin tavalla.
''Ei Halla-aho ole katoamassa mihinkään politiikasta....''
18.04.2027 Halla-aho saattaa olla muisto vain:)
Jää historiaan Purran kanssa olemalla SE puoluejohto joka sai ensimmäisen kerran persuhankkeita eduskunnassa läpi mikä jäi Soinilta tekemättä. Jolla ei muita tavoitteita politiikassa ollutkaan kuin että pääsee audin takapenkille salkkua silittelemään. Ihan määrissä että hajotti kaiken mitä oli 20 vuotta rakentanut ettei menetä salkkuaan sen jälkeen kun kannatus suli alta prseen myymisen seurauksena Sipilälle sitä samaista salkkua vastaan.
Halla-aho Purran tavalla tiesi tasan tarkkaan miten kannatukselle käy, kun he vie puolueensa Orpon hallitukseen. Ottamaan syyt niskoilleen siitä, että Suomea palveluineen on ylläpidetty lähes 20 vuotta rahalla mitä ei ole ilman talouskasvua menojen kasvattamisineen RAHAA ON Marinin hallituksen toimesta. Joka perui kaikki leikkauksensa kannatuskadon pelossa. Kierokepujen loikatessa hallitusvastuita oppositioon pakoon hihitellen tyhjää A4:sta heilutellen jotta persujen kannatus hallituksessa sulaisi kuten heidän Marinin hallituksessa sen apupuolueena.
18.04.2027 aloittaa muistelmakirjoitukset "Mein Kamppi"
Niin, olihan se niin idioottimainen temppu mitä natsit teki tampereen vappumarssilla että eduskuntavaalien tulos sinimustilla menee vieläkin heikommin kuin ensimmäisellä kerralla?
Hallajussi ei löytänyt sinimustien riehumisesta mitään moitittavaa?
Mutta vituixan tuo män!
Pelkosenniemen reservaatin risujaoston tuleva työnjohtaja.
Meren lasku ja otto. Rakastetun Lapin miehen Ohovi-mainos vaati kymmeniä ottoja – kuvauksia kyyditti kaksi pulloa Koskenkorvaa.
Paras paikka Jussille on äänieristetty kammio, jossa voi tutkia 1930-luvun saksalaista kirjallisuutta ja ajatella. Näin syntyneen hengentuotteen voi sitten toimittaa seuraajien ihasteltavaksi painamalla enteriä.
Eli kansanedustajan sopeutumisrahoille ja takaisin Scripta blogin pariin.
Pääasia ettei ala kirjoittamaan bolgeja joiden aihe on aina valtava itseihailu muisteluineen kuinka hän oli aikoinaan napa minkä ympärillä maailma pyöri kuten Soini edelleen tekee. Sopeutumisrahalla loisien mitä Halla-aho ei tule tekemään. Persujen kulta-aikojen taas alkaessa Tuppuraisten jne. noustessa hallitukseen sotkemaan Suomen asiat. Halla-ahon ollessa taas paikan päällä todistamassa sitä, kun persut kisaa 2031 pääministeripuolueen asemasta.
''....todistamassa sitä, kun persut kisaa 2031 pääministeripuolueen asemasta.''
PS saa 2027 vaaleissa max. kuusi kansanedustajaa.
Ihmeitä täytyy tapahtua että PS olisi pm. puolue vuonna 2031.
Halla saa saman eliittipersun hillotolppapaikan kuin sai Mannerheimkin taikka Mussolini. Hänestä tulee Suomen valtionhoitaja.
>>Paras paikka Jussille on äänieristetty kammio, jossa voi tutkia 1930-luvun saksalaista kirjallisuutta ja ajatella. Näin syntyneen hengentuotteen voi sitten toimittaa seuraajien ihasteltavaksi painamalla enteriä.
Eli kansanedustajan sopeutumisrahoille ja takaisin Scripta blogin pariin<<
Tuossa on jo ideaa vrt. aiemmat ulostulot.
Pelkästään poliittiset muistelmat, rehellisesti paljastettuna, olisivat kuuminta kamaa sitten Kekkosen pesänjakajien (jotka eivät Kekkosen kostoa paaden alta peläten)edes uskaltaneet kertoa kuin pieniä osatotuuksia)
:))
Tulee kutsu armeijaan? Uli-uli....
Anonyymi00038
2026-05-18 12:15:30
UUSI
Anonyymi00024 kirjoitti:
Valehteletko lisää, jos en usko purkauksestasi sanaakaan?
Lue lisää
Minulle nyt on yksi ja sama mitä sitä ***** ******** et usko ja mitä uskot. Ei voisi vähempää kiinnostaa. Sinun taas hyökätessä henkilön kimppuun kun minä sinut taas jauhotin. Minun sitä jatkaessa sinun turvautuessa taas sensuuriin kun et kykene esittämään vasta-argumentteja. Ja mikä naurettavinta sinun hyökätessä mielikuvituskavereittesi kanssa kimpuuni joukolla sen jälkeen kun sinä poistat viestini joihin et kykene vastaamaan. 😁😁
Halla-aho siirtyy osaamisalueleen: Sopetumiseläkkeelle.
Jussi Halla-aho on ensi vuonna 56v, entinen poliitikko.
Ammattikoulutus, tarjoilija.
Osaa viedä tilauksen asiakkaalle uittamatta peukaloa asiakkaan sopassa.
"Halla-aho siirtyy osaamisalueleen: Sopetumiseläkkeelle."
Siirtyy myös mukavuusalueelleen?
Niin se on; huonosti soitettu heavy kuulostaa metallilta joka huonosti soitettuna kuulostaa punkilta.
Allahaho oli tiedostamattaan punkkari ;))
Jos tai siis kun sinä ap et tiedä mitä eroa punkilla ja hevillä on niin se on yksinomaan sinun oma häpeä. Kuten myös se, että sinun pitää erikseen aina korostaa miten pihalla sinä olet oli aihe mikä tahansa.
Sinä, sinä, sinä.....
Yritä edes joskus jollain muulla persoonapronominillä....
Musiikkiin verrattuna nuo kaikki ovat samaa paskaa ;)
Sinä & minä ministeriaitiossa 😁
Anonyymi00011
2026-05-18 10:28:20
Anonyymi00004 kirjoitti:
Kuka tahansa olisi rasismilla saanut huomiota, ihminen jolla oikeudentajua ja moraalia ei olisi tuohon ryhtynyt. Myös Etelä- Pohjalaisella taustalla lienee merkitystä, Siellä kun jotkut yhä ihailevat yhä 1930- lukua.
Lue lisää
Siinähän se vitsi natsikorttia heiluttava sinimustia fanittava ap että se oli juurikin sinun palvoma Soini, joka houkutteli natsitatuoidun Halmeen puolueeseensa jotta pääsisi kansanedustajaksi hänen äänillä. Ja kun siinä onnistui alkoi haalimaan lisää Halmeen kaltaisia rasisteja jne. puolueeseensa jotta pääsisi seuraavaksi salkkuun käsiksi niiden äänillä.
Oletko sinä Soinia palvova ap 5 vuotta vai sellaisen tasolle jäänyt kun sensuurisi on taas kuin pieni lapsi olisi asialla?
Halla-ahon luonteella hänestä voi jopa tulla eduskunnan kirjaston johtaja tai eduskunnan kuppilan uusi päällikkö.
Siinä missä sinusta yhden äänen ihme ei koskaan tule koskaan mitään muuta kuin anonyyminä puskista huuteleva sometrolli. Minkä parissa sinä vietät kaiken valveilla olemasi ajan hällä väliä siitä, että sinä olet hyvin huono siinäkin. Minkä takia sinä joudut aina turvautumaan sensuuriin kun ainoa joka provosoituu olet sinä itse sinun pyrkiessä provosoimaan muita. Sen jäädessä aina yrityksen tasolle raivareinesi kun se olet aina sinä ja vain ja ainoastaan sinä, jota vedätetään 100-0. 😁😁
Lukekaahan tätä perussuomalaisten palstaa niin huomaatte tämän "puolueen" keskusteluista että tämä "puolue" ei ole mikään varteenotettava vaihtoehto, näkee vastauksista että ovat eduskunnassakin vain pelleilläkseen.
Kirjoittelusta ja mielipiteistä saa sellaisen vaikutelman että politiikka ja yleensä yhteiskunnan asiat ovat suuri vitsi ja on suorastaan kilpailu että kuka keksii kaikkein hulluimpia mielipiteitä.
Ei siis missään tapauksessa mikään tosissaan otettava porukka.
Mutta saahan sitä omaa poliittista oksaansa sahata !
Vaivaako taas laiskuus antipersuKOPIOKONE sinun taas kopioidessa eri viestiketjuihin eri palstoilla vanhoja avauksiasi ja viestejäsi? Niin sääntöjen vastaista kuin olla ja voi mutta nehän ei sinua luotsia koske, säännöt.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19398443/hopo-hopo-puolue
Mestari vois jatkaa puhemiehenä kun on ollut todella hyvä
Korkea nutta turva virka ihnisen kohdalla jonka osaamisen perusteella pitäisi olla minimissään ministeri ilman että on kumileimasin kuten moni ministerin salkulla palkattu puolueen juoksupoika.
Turha virka mutta mikä on traumatisoinut mm. Tuppuraisen jonka persupakkomielle on epäterve. Joka näkee joka yö unta siitä, että pääsee vesittämään Lindtmanin hallituksessa persujen mamupolitiikan kiristykset Orpon hallituksessa. Millä varmistaa sen, että persut palaa takaisin suurpuolueiden joukkoon.
Terapautti Villenkin palauttivat ruotuun ettei demarien vaalit mene vtuiksi ja että Tuppurainen saa kruununsa. Hällä väliä siitä, että Tuppurainen saa tälläkin kertaa vain ja ainoastaan vahinkoa aikaiseksi ministerinä Lindtmanin hallitukselle sekä tälle maalle.
Johtaja !
Pal mahollist
.
Historia toistuu, ehkä. 40-luvullakin sotahullut latvakakkoset junaili Suomen jatkamaan sotimista, kun sisällissodassa ei tullut edes hiki.
Hävityn sodan jälkeen sitten ulkomaan isännät kertoi, miten Suomessa marjat asetellaan.
Pohojammaan junkkari nauttii kun teköö kipeetä.
Halla-aho ei ole koskaan tehnyt yhtään töitä.
Mene töihin juuttaan pökiö!
Kyllä rasismin suoltaminen nettiin työstä käy.
Tulevassa pers. Valtionhallinnossa Mestari on kestitysleirin komendantti.🟦🟨🌼☠️⚡️⚡️✋️
🌪🌪🌪
🏭🏭🏭☠️🟦⬛🟦🟨🌼
🤡
Ja blondi? Sehän tiedetään.
taas sekaisin kuin seinäkello..
Pienipäisiä, persjalkaisia pikkunaisia voidaan käyttää keskitysleirin asiakkaiden houkutteluun ...:)
Elätti!
Halla-Aho vois jatkaa puhemiehenä kun on sitä tehtävää hyvin johtanut