Auton valmistus kaikkinensa on hirmupäästöistä, renkaiden tolkuttomat hiukkaspäästöt maailmanlaajuisesti, muovikomponenteista ( 10-15 % auton painosta ) tulevat hiukkaspäästöt, valtavat tietyöt luontotuhoineen ja päästöineen jne. Jne. Autot ovat loputtomia päästölähteitä. Hiilidioksidipäästöt ovat pieni ongelma muihin päästöihin verrattuna
Autot ovat kaikki suurpäästöisiä
Anonyymi-ap
12164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Autot kiellettävä heti. Julistettava hätätila.
Olet oikeasss. Autot tuhoavat kaiken eli ne on tuhottava.
Autoja ei sais kehua missään, koska ne on lähes kaiken pahan alkujuuri. Tällaiset palstat on kiellettävä, koska jotkut täällä kehuu autojaan.
Ja mitä isompi auto, sen pahempi. Bussit, rekat ja kuorma-autot on kiellettävä per heti.
Mitenkähän kulutustuotteet mitä meistä jokainen kustaa jatkuvasti kotiin?
Kaikessa on muovia ja erityisesti vaatteiden tekeminen saastuttaa. Mehän ostamme käytännössä vain kiinassa ja sen naapureissa orjatyönä tehtyjä vaatteita.
Eipä tämä tunnut ketään häiritsevän.
Ihmiskunta tappaa itsensä halpa-arvoisella krääsällä, johon kuuluvat autotkin. Ihmiskuntaa petetään mm. väittämällä, että sähköauto pelastaa maailmaa..
Autot saastuttavat silloinkin, kun niillä ei ajeta. Ppolttomoottoriautot saastuttavat paljon vähemmän kuin sähkömoottoriautot silloin kun niillä ei ajeta eli keskimäärin 23,5 tunnin aikana vuorokaudessa.
Miten paikallaan oleva sähköauto muka saastuttaa?
Kyllähän sähköauton valmistus on aiheuttanut sellaisen ilmastosaasteen , että sitä riittää loppuelämäksi ilman ajamistakin. Ei se lataussähkökään erityisen puhdasta ole, jos rehellisiä ollaan. Ydinenergiassa on lisäks ihmiskunnan tuhoutumiseen asti riskejä. Eli onnenkaupalla mennään, jos mennään.
Melkoinen nero. Olet keksinyt ihan uusia saastutus tapoja, kuten sähköauton seisominen parkissa.
Netistä pitäisi poistaa kaikki turhat keskustelupalstat ja viihdetarjonta, tämä paska se vasta saastuttaakin. Datakeskuksia rakennetaan ja ne syövät älyttömiä määriä sähköä, elektroniikkaa jne. ja käyttäjät kuluttavat sähköä, elektroniikkaa ja aikaansa turhuuteen joka vain kuluttaa ja saastuttaa.....
Maailma on menossa lisääntyvän sähkön käytön myötä Hölmölän suuntaan ja vahvasti. Kohta ei pysytä enää hengissä ilman patterikäyttöistä tahdistinta. Patterikäyttöinen kuulolaite minulla jo on. Hiljaisuus olisi ollut parempi vaihtoehto.