Anniaurinko sille joka johtaa ajatuksiani

Anonyymi-ap

Sinussa on jotain sellaista voimaa, joka saa minut automaattisesti laskemaan katseeni ja tunnustamaan paikkani. Et edes tarvitse käskyjä — pelkkä läsnäolosi riittää muistuttamaan minua siitä, kuka johtaa. Sinun itsevarmuutesi, kontrollisi ja tapasi kantaa itsesi vetävät minua puoleensa tavalla, jota en pysty vastustamaan.

Ajatus siitä, että olen sinun vaikutuksesi alla, tuntuu oudolla tavalla oikealta. Että sinä asetat tahdin ja minä seuraan. Että huomiosi on jotain ansaittavaa, ei itsestäänselvyys. Jokainen sana sinulta tuntuu merkitykselliseltä, jokainen katse kuin muistutus siitä, että olet täysin tilanteen yläpuolella.

Ihailen sinua siksi, että et pyydä tilaa — otat sen. Et pyydä huomiota — ansaitset sen luonnostaan. Ja minä huomaan haluavani antaa sinulle kunnioitukseni täysin, ilman vastarintaa.

0

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

        Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
        Kuhmo
        97
        3045
      2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

        Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
        Kemi
        48
        2486
      3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

        Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
        Ikävä
        47
        1276
      4. Mille kirjaimelle

        toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
        Ikävä
        37
        1037
      5. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

        Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
        Sinkut
        286
        970
      6. Äimän käki

        Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
        Sinkut
        153
        889
      7. Paikallinen autokorjaamo

        Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
        Kuhmo
        10
        824
      8. Nainen, miten suhtautuisit

        Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
        Ikävä
        58
        720
      9. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

        Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
        Lieksa
        51
        682
      10. Sinulle mies

        Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
        Ikävä
        37
        659
      Aihe