Ei uskoisi miten lapsellisia Suomen politikot on? Ovat ihan kuin pikkupennut hiekkalaatikolla! Nyt keksivät tuon lippalakki villityksen? Painatetaan lippalakkiin toisen puolueen sanomisia iskulauseeksi? Ja vielä tuollaisia helppoheikkejä pitäisi tulevissa vaaleissa äänestää? Luulempa etten äänestele mitään puoluetta, kun ovat noin lapsellisia eläjiä? Jotenkin tuntuu oudolta, että tuossa palkkaluokassa olisi käytöstapoja, kun vaaditaan korrektia pukeutumista eduskunnassa, niin voisi olla käytöskin aevokkaampaa, nyt se on lähinnä irvokasta! Joka puolueelle lippalakin eteen sellainen lause, jossa lukee OLEMME LUUSEREITA.😁
Lapsellisuus huipussaan
Anonyymi-ap
16159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Politiklomme on vajakkeja.
Erityisesti vihervassarit!
Käyttäähän USAn pressakin puvun kanssa lippistä.
Suomem puolueiden llippiksiin käy hyvin tuo luuseri sana.
Ei ole pakko äänestää. Äänestäminen on vapaaehtoista.
Voit jättää laatikkoon myös tyhjän lipun.
En mene edes äänestämään, moisia pellejä.😡
Varsinkaan sdp:tä! Suomen duunarin vihaaja!
Äänestä persuja, niillä on suurimmat sakset leikata vanhustenhoidosta? Saadaan enemnpi vanhuksia heitteille ja tapettua aliravitsemukseen ja sänkyihinsä paskavaippoihin!
Persut on vanhusten ja vammaisten vihaaja puolue.
Tuo on juuri persujen keskitysleiri politiikkaa!
Menetkö sitten sinne keskustelun aloituksessa mainitulle "hiekkalaatikolle"?
Sekin on järkevämpää, kuin äänestää luusereita!
höpö höpö sdp vihervas on suomalaisten siis kantasuomalaisten tappaja puolueita
No nytkö täällä vasta huomattu?ja nuo säätää lait ym. mutta tekemisen puutetta niin voi askarrella vaikka mitä vaikka bilettää
jauho sanna vaan biletti edellisellä hallitus kaudella ja vasemmisto löi rumpuja
Kaikille persuille aasinhattu eduskuntaan, purralle kaikkein korkein, ainakin metrinen.😄
On se kummaa, vaikka olsi tärkeämpiä asioita edukunnassa, niin nuo toljakkeet leikkii lippalakkien kanssa, vaikka puolet kansaa alkaa olla työttömänä? Eikä nuo pölvästit älyä edes hävetä!