Nämä polttispösilöt eivät selkeästkään ymmärrä että sähköautojen ostava ovat pitkän linjan autoilita jotka ovat maksaneet itsensä kipeäksi polttoaineveroja ja marmoritiskien huoltomaksuja.
Tuollainen lypsylehmä ei edes ymmärrä että samat kilometrit voi ajaa ilman että maksaisi polttoaineveroja.
Tuollainen lypsylehmä ei edes ymmärrä että samat kilometrit voi ajaa ilman että maksaisi polttoaineveroja.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mulla on niin sähkis, kuin kolme polttistakin. En oo yhtään kipee ja kaikki ovat ihan kivoja, jos autoista voi niin edes sanoa. Ainoa kiva minulle on omiin tarkoituksiin täydellinen mp.
Kaikki ne maksaa. Yhtään en ole säästänyt sähköautolla. En ole uskaltanut ihan tarkkaan laskea koska luulen että tulee kalliimmaksi.
Minä olen laskenut ja todennut sähköauton tulevan selvästi halvemmaksi.
Pitkän linjan autoilijoita kuten valtaosa Suomen kansasta. Sillä että joku omistaa sähköauton ei tee hänen mielipidettään yhtään ojassa makaavan narkkarin mielipidettä arvokkaammaksi.
Ja turha rääkyä joistain mitättömistä polttoaineveroista kun autosi arvo alenee vuodessa yli 10 kertaa enemmän vuodessa mitä monilla menee polttoaineisiin.