Mitette tollot usko kun teille sanotaan

Anonyymi-ap

Apulaissheriffi on varoittanut teitä oikein asiallisesti monista talouteen liittyvistä asioista (esim. varoittanut yksityisiäkin sioittamasta rahojaan nykyiseen eläinpuisto viritykseen ja kertoi heti, että Tokmanni menee konkkaan jos tulee ahteriin). Vähemmän huomiota on kuitenkin saanut, tämän todellisen luontoihmisen jo vuosia sitten paljastama karhuaitauksen viemäröinti. Nyt on saatu viestejä, että Kokemäenjoki alkaa olla pahoin saastunut Ähtärin eläinpuistosta ryöppyvästä karhujen virtsasta. Alkaa olemaan melkoinen ympäristökatastrofi, joka on täysin Ähtärin kyvyttömien päättäjien aihettama.

11

436

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Uudella eläinpuisto yhtiöllä ei ole ympäristölupaa, kepujen kannattaa olla hyvin hiljaa jotta ei luvan myöntäminen vaikeudu ja sen lailliseksi saaminen.

      • Anonyymi00002

        Karhu on kyllä ihmeellinen eläin. Metsässä sen virtsa kuuluu luonnon kiertokulkuun, mutta eläinpuiston aidan sisäpuolella se näyttää muuttuvan vaaralliseksi ympäristömyrkyksi (joka alan asiantuntijan mukaan). Karhujen ruokavaliossa täytyy olla jotain erikoista.


      • Anonyymi00003

        "Uudella eläinpuisto yhtiöllä ei ole ympäristölupaa, kepujen kannattaa olla hyvin hiljaa jotta ei luvan myöntäminen vaikeudu ja sen lailliseksi saaminen."

        Apulaissheriffi uhkailee.


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Karhu on kyllä ihmeellinen eläin. Metsässä sen virtsa kuuluu luonnon kiertokulkuun, mutta eläinpuiston aidan sisäpuolella se näyttää muuttuvan vaaralliseksi ympäristömyrkyksi (joka alan asiantuntijan mukaan). Karhujen ruokavaliossa täytyy olla jotain erikoista.

        Luonnossa karhut ei vaan kuse samaan paikkaan jatkuvasti, mieti ny vähän itekki


    • Anonyymi00005

      Voit umpeen uskoa sen että karhun kusella ei ole mitään tekemistä minkään vesistön kunnon kanssa

    • Anonyymi00006

      Minusta Ähtärin karhut on itä-meren suurin saastuttaja.

    • Anonyymi00007

      Parempi kusi joessa kuin päässä...

    • Anonyymi00008

      Olin teknisessä lautakunnassa viime kerralla kun lupa myönnettiin siellä käytiin keskustelua puiston hulevesistä joiden määrä on iso kun ajatellaan vuoden sademääräksi 65 senttiä. Valitettavasti hulevesi ongelmaa ei pystytty ratkaisemaan luonnon kannalta parhaalla tavalla, pari sakokaivoa käskettiin laittaa ja niistä vesinäytteet pitää itse Zoon ottaa ja lähettää lapraan. Mitään valvontaa ei ole onko näytteeseen laitettu puhdasta vettä jotta raja-arvot pysyvät rajoissa . Jos hulevedet olisi luonnon kannalta laitettu kuriin olisi sen aikaisen kustannustason mukaan maksanut 500 000 euroa, luotettiin siihen että kukaan ei tee valitusta ja asia menee onnelisesti ohi, mutta järvi ja erityisesti Sauna- Ravintola lähivedet kärsii. Nyt on zoolla miljonääri omistajat en usko että he riskeeraavat järveä millään tavoin ja ryhtyvät tarvittaviin toimiin. Jotakin on tehty esim. Vinsenttien hulevedet menevät imeytyskenttään ainakin lumeeksi ennen kuin päätyvät kielun rantaan. Luvan asiakirjat ovat julkisia ja niitä voi tilata kunnalta sähköpostilla.

      • Anonyymi00009

        Kiitos ! Tuossa oli tietoa eikä kepulaisten propagandaa , tilannehan on tosi mielenkiintoinen laitetaanko järven hyvinvointi edelle ennen eläinpuistoa.


      • Anonyymi00011

        Asun täällä Nakkilassa, Kokemäenjoen välittömässä läheisyydessä. Olemme havainneet vuosi vuodelta aina vain enemmän ja enemmän kuolleita nahkiasia. Oleme ihmetelleet, että mistä tämä johtuu. Nyt siis syy selvisi. ÄHTÄRIN ELÄINPUISTON HULEVELJET .


    • Anonyymi00010

      Minusta tuossa ei ole ongelmaa zoolla on erittäin vakavarainen omistaja, uskon vankasti että haluavat ongelman ratkaista muutenhan puiston maine saattaa kärsiä vakavalla tavalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1622
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      84
      1095
    3. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      409
      1082
    4. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      68
      1005
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      183
      969
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      867
    7. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      64
      643
    8. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      60
      632
    9. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      171
      624
    10. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      618
    Aihe