Vanhemmat hyväksyy

Anonyymi-ap

https://yle.fi/a/74-20228572
Miksi näitä tekijöitä ei piestä kunnolla ja potkita omiin maihinsa perheineen. Tämä on ainoa oikea varhainen puuttuminen mikä toimii.

8

96

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      Nuo pitäisi surmata jo ihan lähtökohtaisesti. Siis kaikki koko suku yms.

    • Anonyymi00002
      UUSI

      Ilmestyskirjan profetiat toteutuvat. Olemme hyvin lähellä uskovien kristittyjen ylöstempausta. Seuraavien seitsemän vuoden aikana hallitsee antikristus. Yksi sen ahdistuksen ajan vitsauksista on se, että ihmiset tappavat toisiaan. Nuo nuorisojengiläiset ovat antikristillsiessä ajan hengessä. Ajatelkaapa Suomeakin, kun uskovat kristityt on poistettu keskuudestanne.

      • Anonyymi00006
        UUSI

        Uskovat ei ole enää rukoilemassa apua maalle eikä siunauksia vaan pahomainen saa riehua vapaasti. Ihmisiä kuolee kuin kärpäsiä, onnettomuuksia jonossa asti.


    • Anonyymi00003
      UUSI

      Kansainvälisen rikollisverkoston pomoksi epäilty 22-vuotias porvoolaismies yllytti muita iskuihin ja vältti likaamasta omia käsiään.

      Tutkinnan aikana poliisille paljastui, että mies johti Suomessa rajat ylittävää organisaatiota, johon kuuluneilla henkilöillä oli omat roolinsa huumausaineiden maahantuonnissa ja levityksessä.

      • Anonyymi00007
        UUSI

        Luuliko kukaan että kun esim syyriassa vaihtuu valta ja aikaisemmat sadistit joutuisi uuden hallituksen teloittamiksi niin kuka tulee suomeen turvaan? No tietenkin se sadisti johtaja jolla on rahaa lentää heti sieltä pois. Ja kun hän rakastaa sadismia niin hän nopeasti rahoillaan palkkaa uusia alamaisia uudessa turvasatamassaan.

        Kuinka paljon tarvii ymmärrystä tähän mietiskelyyn? Hallituksella sitä ei näytä olevan tippaakaan.


    • Anonyymi00004
      UUSI

      Epäily: Teini ja äiti pyörittivät suuren luokan huumekauppaa
      Nuori myi huumaavia lääkkeitä lyhytvuokra-asunnosta Turussa. Epäiltynä on myös hänen äitinsä.

    • Anonyymi00005
      UUSI

      Rikollisuuden kasvu oli aivan hyvin tiedossa ja hinta, jonka hallitus oli valmis kansalla maksattamaan alkaessaan "parantaa taloutta" eli kasvattaa köyhyyttä ja syrjäytyneisyyttä.

      Ongelmia voisi aivan hyvin ennalta ehkäistä ja nytkin vielä niihin vaikuttaa, jos tahtoa olisi. Silloin tietysti pitäisi huolehtia ihmisistä, erityisesti lapsiperheistä, siten etteivät ne taistelisi jopa kodittomuutta ja nälkää vastaan. Kun ajetaan kyllin huonoon tilanteeseen, ei ole enää mitään menetettävää. Jos ainoa mahdollisuus selvitä ovat rikokset, niitä silloin tehdään. Sellainen on ihmislaji.

      Oikeistolaisethan yrittävät tietysti vääntää tästä maahanmuuttokysymyksen. Sikäli se sitä löyhästi on, että maahanmuuttajien köyhdyttäminen ja syrjäyttäminen on kantasuomalaisia rajumpaa ja siksi tässäkin yliedustetuina ovat maahanmuuttajataustaiset, eli nuoriso, jonka vanhemmat tai isovanhemmat ovat muuttaneet Suomeen. Sillä tavoin yritetään välttää sitä, että mukana on omaa myös sellaisia, joiden vanhemmat ja isovanhemmat ovat syntyneet Suomessa. Ja erityisesti sitä, että pitäisi tehdä jotakin muuta kuin vain huutaa, että kotimaahansa nämä Suomessa syntyneet pitää lähettää ja ongelma olisi sillä selvä.

      Ongelma tulee pahenemaan, sillä köyhdyttäminen ja syrjäyttäminen jatkuu voimakkaasti tänäkin vuonna. Kun luette tilastotietoa asiasta sitten myöhemmin, muistakaa yllättyä taas.

      • Anonyymi00008
        UUSI

        Yhteiskunta haluaa aina veriuhreja. Siksi mitään ei tehdä ennen kuin kuolleita on riittävästi.
        Siksi tarvittiin kuollut somalityttö ennen kuin skootit kiellettiin alaikäisiltä.

        Tämän toimintamallin huomasin aikoinaan helsingissä. Kun eräs tienristeys tuotti kovasti onnettomuuksia eikä siihen haluttu liikenne valoja. Niin mieleeni tuli "vielä vaaditaan 1 kuollut sitten saadaan valot" ja niin kävi jonkin ajan kuluttua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      27
      3445
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2579
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      116
      2550
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      2195
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1703
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      48
      1604
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1546
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1305
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      137
      1267
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1156
    Aihe